סיגישוארה רומניה

סיגישוארה

סיגישוארה היא עיר מן האגדות. מחלון המלון שלנו פינו על העיר העתיקה היפהפיה. ניתן גם לבחור מלון בתוך העיר העתיקה אבל צריך להסתדר עם החניה. כאן כבר מתחילים לחוש את האווירה הרב לאומית של טרנסילבניה. טרנסילבניה היא אזור היסטורי מתוחם בהרי הקרפטים ממזרח ומדרום. לדוברי אנגלית המונח "טרנסילבניה" מתכתב עם ערפדים ודרקולה. כבר במאות 12-13 יושבו כאן מתנחלים גרמנים המכונים סקסונים' שהיו בעלי יוזמה. האזורים הסקסונים הם מפותחים הרבה יותר מן האשרוים הרומנים. למרות שצ'אושסקו "מכר" את דוברי הגרמנית לגרמניה (כמו שהוא "מכר" את יהודי רומניה למדינת ישראל) השילוט הציבורי עדין מציין גם את השמות בגרמנית. כדי להתגונן בפני התקפות המונגולים הסקסונים הקימו שבע ערי מבצר Siebenbürgen:

Bistritz – Bistrița
Hermannstadt  – Sibiu
Sächsisch Regen –  Reghin
Kronstadt –  Brașov
Mediasch –  Mediaș
Mühlbach  – Sebeș
Schässburg  – Sighișoara

בדרך לסיגישוארה צופים בכנסיות מבוצרות ומבצרים נוספים.

 

Fortified church

Fortified church

Fortified castle
Fortified castle

Fortified castle

לכן סיגישוארה, עיר סקסונית של ימי הביניים, היא גם Schäßburg (גרמנית) וגם-Segesvár (הונגרית). עוד רואים שלטים הרחוב והמסחר מעוצבים ברומנית והונגרית וגם גרמנית. היא הוכרזה כאתר מורשת עולמי של יונסק"ו UNESCO.

מגדל השעון

הכיכר המרכזית של העיר העתיקה, למעלה במרכז העיר העתיקה, מושכת תיירים מכל קצות תבל. היא יפה גם ביום וגם בלילה. יש המון מה לעשות שם. מגדל השעון, כנסיות עתיקות, בתי קפה, יצירות של אמנים מקומיים, בתי מלון, בית הספר הראשון בעיר (תאמינו או לא נוסד בשנת 1619). אל תפספסו את חנות העתיקות הנהדרת. לכאן גם באים חתנים וכלות להצטלם ביום חתונתם. כמובן שטפסתי למעלה במגדל. כל קומה צרה וקודמתה. ניתן לצפות בדמויות של מנגנון שעון העיר. בכל כיון מצאתי תייר מארץ אחרת שסייע לי לצלם את הסביבה.

 

מגדל השעון סיגישוארה
מגדל השעון סיגישוארה
מגדל השעון סיגישוארה
מגדל השעון סיגישוארה

 

מצודת סיגישוארה

מצודת סיגישוארה נבנתה במאה ה- 12 והיא ניצבת בעיר העתיקה של סיגישוארה. בעיר נשתמרו היטב מבנים רבים מתקופת ימי הביניים. אל תתביישו להציץ לתוך החצרות הצבעוניות.

 

מבצר סיגישוארה
מבצר סיגישוארה
מבצר סיגישוארה
מבצר סיגישוארה

ולאד צפש "המשפד"

וולאד השלישי המכונה גם "דרקוליה" (Drăculea) היה הוויווד (שליט) של ולאכיה ונלחם נגד האימפריה העות'מאנית, חבר במסדר הדרקון וידוע באכזריותו החולנית. 

כאן נולד ולאד צפש דרקולה
כאן נולד ולאד צפש דרקולה

קניות

מומלץ לבקר בשתי חנויות בכיכר Piata Cetatii המציגות יצורות של אמנים רומנים: House on the Rock, בחנות בבית הולדתו של וולאד צפש וכן בחנות העתיקות בכיכר. במיוחד אהבתי את הפסלונים של Mark Tudose.

House on the Rock
House on the Rock

IMG_9171

Antiques
Antiques

גרם  175 מדרגות אבן, המקורה על ידי גג מעץ

המדרגות מובילות אל: Biserica din Deal ולבית הספר הראשון בעיר.

Covered Steps
Covered Steps

 

Biserica Manastirii
Biserica Manastirii
Primaria Sighisoara
Primaria Sighisoara

Double headed deer

 

טיפ:

Sighisoara World Travel App

 

Double headed deer

השאר תגובה

דילוג לתוכן