תמונות מדברות

תודה לרון ספינר אשר שלח ל"הושבילים" את הביקורת המצולמת שלו על האטרקציות במצפה רמון. במסגרת "הסבר פניך לתייר" מפנה מרכז המבקרים עורף לציבור בניצול ציני של מונופול על השרותים במקום.

שלט מחוץ למרכז המבקרים במצפה רמון
שלט מחוץ למרכז המבקרים במצפה רמון, צילום רון ספינר
שלט בתוך מרכז המבקרים במצפה רמון
שלט בתוך מרכז המבקרים במצפה רמון, צילום רון ספינר

מאחורי משרד הפנים בקרית יצחק רבין בנצרת עילית מתחבא מבנה מתמוטט (אשר פונה עקב בנייתו בשיטת פל-קל) הנושא בגאווה שילוט המורה על "מנהל מקרקעי ישראל – מחוז צפון". אולי כדאי להוריד את את השלט לכבוד המוסד הממלכתי הנ"ל?

מי שומר על מקרקיע ישראל? - צילום ע'זל כרים
מי שומר על מקרקיע ישראל? – צילום ע'זאל כרים

בניגוד להבטחות משרד הבטחון לשמירה על איכות הסביבה, מחנה ציפורית מראה את פניו המכוערות לתושבי הושעיה. התוכנית המפוארת לגינון וטיפוח הסביבה אשר הוצגה בפני נציגי הושעיה לא בוצעה. כעת המחנה מרכז את הגרוטאות שלו מול כביש הגישה של הושעיה. כל הכבוד לצה"ל!

שמירת הסביבה נוסח צה"ל 2010
שמירת הסביבה נוסח צה"ל 2010

בלא מעט כפרים ערביים בישראל עומד פינג'ן ענק של קפה נח'לה (דקל בעברית)עליו חרוט "אהלן וסהלן" (ברוכים הבאים). בעברית אנו קוראים לקומקום "פינג'ן" ואילו בערבית "פינג'ן" מתיחס לספל הקטן ליד הקומקום אליו מוזגים את הקפה. כנראה שקפה שחור מייצג בעיני הציבור הערבי את הלאומיות הערבית. מה היינו מעמידים בכניסה לישוב יהודי? קפה עלית? במבה? קוקה קולה? פיצה? שימו לב מישהו כבר כתב על הפינג'ן "מעון אחוה".

דקל השלום בביר אל מכסור
דקל השלום בביר אל מכסור

השאר תגובה

דילוג לתוכן