תל יודפת – מופע החצבים

כמידי שנה יצאנו לטיול "בדרך עם גלעד" – הטיול השנתי לזכר גלעד פישר הי"ד שנהרג לפני שש שנים ברצועת עזה. הטיול נערך ביום א' של חול המועד סוכות, יום שישי ט"ז בתשרי התשע"א (24.09.10 ) בתל יודפת.
נפגשנו בשעה 09:00 בבוקר בכניסה לישוב יודפת שבגוש שגב השוכן על רכס יוטבת. לטובת מי שנזקק להסעה עמד לרשותנו אוטובוס אשר יצא מהכניסה לישוב הושעיה בשעה 08:30 ושבסוף הטיול חזר להושעיה. נקודת התחלת המסלול היתה בכניסה לישוב יודפת. נהגי המכוניות הפרטיות כוונו לנקודת הסיום לשם חניית הרכבים וחזרו עם אוטובוס לנקודת היציאה למסלול. עבור "בדרך עם גלעד" בוחרים מדי שנה מסלול חדש, חוויתי ומשפחתי. השנה המסלול כלל גם תולדות עם ישראל וגם ערכי טבע מדהימים.

המסלול החל בירידה ממרכז הישוב יודפת, יישוב נאה ובעל נוף מדהים (הידוע כמקור גרביים) לעבר תל יודפת והר עצמון.
מיד התגלה ריכוז מדהים של חצבים במדרון ההר והתל.
בתל עצמו הפעילו חבריו של גלעד ובני שבט להבה הושעיה תחנות הדרכה בנושאי תל יודפת: קרבות יודפת העתיקה, יוסף בן מתיתיהו, מערות, גת, בית בד ובורות מים של מערכת המים העתיקה. כל מטייל קיבל כרטיס ניקוב למעקב השתתפותו בתחנות. בכל תחנה הסבירו עקרון חשוב בשיח, בהדגמה או בדרמה. נערכה תחרות מציאת החצב הגבוה ביותר. המטיילים יכלו להרוות את צימאונם במי בורות עתיקים השאובים בדלי וחבל.

בסיום התקיים לימוד בצל עצי איקליפטוס בתוספת כיבוד עשיר.
המסלול נערך בין 3-4 שעות. חזרה באזור 14:00 בצהריים.
לא היה צורך להביא ציוד מיוחד מלבד כובעים, מים ואוכל.
הטיול השנתי פתוח לכל הקהל ומיועד לאנשים, נשים וטף. כמובן ששמחים לראות פנים חדשות. השנה, הטיול אורגן על ידי אלנתן מיה, בסיוע בני השבט של גלעד: הלל, איתמר, עופר, אילון, יוני, נווה, ניתאי ואורי – וכן בני שבט להבה.
תתרשמו ותצטרפו בשנה הבאה. להתראות.

השאר תגובה

דילוג לתוכן