תיירות נגישה – פארק יער בית קשת

פארק יער בית קשת

יער בית קשת נמצא במורדות המזרחיים של הרי נצרת על פני כ-25 אלף דונם. היער משקיף על נופי הגליל התחתון ועמק יזרעאל. בפארק נשמר שריד של יער אלון (שמורת אלוני בית קשת) התבור המפואר שכיסה בעבר שטחים נרחבים בצפון הארץ.

אתרים מיוחדים בפארק יער בית קשת: חניון יוליאנה, מצפה תורען, בית היערן, מצפור אלוני בית קשת, האלון הקשיש, תל גובל, מצפור התבור. The Gospel Trail עובר דרך הפארק.

להורדת מפת יער בית קשת

אירוס נצרתי

פארק יער בית קשת
פארק יער בית קשת

איך להגיע?
מצפון: כ-1.4 ק"מ ממערב למחלף גולני (כביש 77), על פי השילוט לדרך ולמחנה שמשון.
מדרום: מדרך הגליל שבנצרת עילית, המסתעפת מדרך החטיבות.
ממזרח: משער קיבוץ בית קשת.

דרך נוף יער בית קשת

קק"ל הכשירה בפארק יער בית קשת דרך נוף באורך 18 ק"מ, הכולל שילוט דרכים,  חניונים לבילוי בחיק הטבע, פרצה שבילי טיול להולכי רגל ולרוכבי אופניים, והכשירה מצפורי נוף לרווחת המטיילים. הדרך מתאימה לרכבים פרטיים ורכבי שטח

פארק יער בית קשת
פארק יער בית קשת

 

תיירות נגישה – יער בית קשת – מצפה בית היערן


כאן סיפור של ראשית נטיעת היערות באזור. אנשי "מצפה הגליל" שישבו בשנות ה-40 של המאה ה-20 בחוות סג'רה. המתיישבים סבלו חרפת רעב. ראש מחלקת הקרקעות והייעור בקק"ל יוסף וייץ הכיר החווה בה כיהן כמנהל. הוא קבע כי יש לייער את המרחב שבין התבור לכביש נצרת-טבריה – הנטיעות הראשונות של קק"ל בגליל התחתון. "בית הקרן הקימת" (נקרא כיום בית היערן), נבנה בשנת 1946 ושימש כמחסן לכלי עבודה ולשתילים. אנשי מצפה הגליל הקימו את מושב שדה אילן, הצופה על היער שנטעו.

בית היערן
בית היערן

 

שביל נגיש סלול להולכי רגל, המותאם לבעלי מוגבלויות, באורך כ-700 מטר (הלוך ושוב), מוליך מבית היערן אל מצפור בית היערן, המצפה הצופה על רמות הבזלת של הגליל התחתון. ליד בית היערן הוכנה חניה נגישה. הותקנו לאורך המסלול מעקות, וספסלים. בסיומו הוקמו מצפה, שילוט, פרגולה ושולחנות פיקניק נגישים ליד המצפה. סמוך נבנה אמפיתיאטרון לקבוצות גדולות. מורה דרך שרוצה לפתוח הרחבה מול הר תבור יבחר את המצפה או האמפיתיאטרון לידו לנקודת מנוחה.

 

פרחי אביב ביער בית קשת

 

השאר תגובה

דילוג לתוכן