שביל נורמן

מי מכיר את שביל נורמן בכפר ורדים שבגליל? בפארק הסלעים כיסרא כבר ביקרת?

אזור הגליל המערבי, מפה 2 – הגליל העליון.

דרגת קושי: משפחות. 

אורך המסלול: כ- 1 ק"מ.

6522
סימון: צהוב (לא תקני).

מעטים הם שבילי הטיול שמציעים פנטזיה קסומה כמו זו שמציע שביל נורמן, השוכן כמה מאות מטרים מדרום ליישוב כפר ורדים שבגליל. הקסם מתרחש בזכות שילוב חכם ועדין של אלמנטים מהאגדות בנבכי הטבע. כאן, על הר לא גבוה ובלב חורש צפוף ואפלולי, יצר נורמן – אמן מקומי מכפר ורדים – הפתעות מרומזות. וכך, תוך כדי הליכה תגיעו אל "הבית של שלגייה", בדמות סלע אדיר ממדים, אל "הבית של מיץ פטל", בדמות סבך שמחילה חולפת בקרבו, וכן הלאה – כיד הדמיון הטובה. בראש הגבעה מצויים אלמנטים מוזרים למראה, הנראים כבקתות אפריקאיות שחומר הבנייה שלהם הוא זרדים שנאספו במרחב זה. והכי גבוה, על הפסגה, תזכו לתצפיות נוף פנורמיות לכל עבר. חוויה אמיתית.

images

המסלול מאפשר תצפית לצפון מערב אל אגם המונפורט. מסלול חשוף בחלקו.

הגעה מכביש 854.

View Larger Map

פארק הסלעים כיסרא

אם כבר הגעת לכאן תבקרו גם בפארק הסלעים כיסרא.

5983824885_213a8e7a52

פארק הסלעים הוא הזמנה של הטבע לכל המשפחה לצאת לטיול. זה הזמן לשוטט בין הסלעים ועצי החורש, לשחרר את הילדים למשחקי מחבואים עם הטבע ולבלות שעה קלה בנוף מיוחד במינו.
שמורת הר סנה, המשתרעת על פני כאלף דונם, משמרת חורש ים תיכוני במיטבו. כרגיל, העץ השולט בשטח הוא אלון מצוי, אך מגוון של מיני עצים ושיחים אחרים מלווה אותו: אלה ארצישראלית, אלון התולע, קטלב, כליל החורש ואחירותם החורש. די בכך כדי להעניק טיול יפה בחיק הטבע, אך השמורה התברכה בדבר נוסף: טרשים גדולים וסלעים בלויים בשלל צורות בלתי שגרתיות.
אזור הפארק שימש בעבר, לא עלינו, כמקום להשלכת פסולת. עבודה משותפת של קק"ל, רשות הטבע והגנים והמועצה המקומית כיסרא-סמיע הפכה את המקום לפינת חמד.

כיצד מגיעים? מכביש כרמיאל-מעלות (כביש 854), בין אזור התעשייה תפן ללפידות, יש פנייה מזרחה לכפר הדרוזי כיסרא. נוסעים לכיכר שלפני מרכז הפיס ואז פונים ימינה על פי השילוט לפארק הסלעים. רחבת החניה נמצאת סמוך לשכונה הצפונית של הכפר.

השאר תגובה

דילוג לתוכן