שביל יונתן סובב מכמנים

משך המסלול: שעתיים

עונה מומלצת: כל השנה

מאפיינים: תצפית, טבע, אתר הנצחה

אורך: 5 ק"מ

איך מגיעים

מכביש 85 נפנה דרומה בכניסה המזרחית לכרמיאל  נעלה בכביש המוביל מאזור התעשיה של כרמיאל להר כמון עד לשער הישוב מכמנים , לפני השער פניה שמאלה [ דרומה ] לאזור המשקי של הישוב. המסלול המשפחתי מאפשר תצפיות הנדרות על גליל התחתון ועל הגליל העליון. יש מקורות מים במכולת של היישוב ובבית התה (כשר).  יש חנייה בשפע.

אם אתם לא מוצאים את הפניה, ניתן לשאול את האנשים הנחמדים ב-"דרך התנ"ך אל הטבע".
סימון שבילים כחול מלווה את השביל מן השער ולאחר מכן סימון ירוק לכל אורכו. מפות מפורטות ניתן לקבל במזכירות הישוב.  החלק האחרון של המסלול מן הגן היפני נחסם עקב פרויקט ההרחבה. מן הגן היפני אפשר לעלות בשביל קק"ל לסטודיו יפני ובית התה Taiko.

מסלול

שביל יונתן נפרץ סומן ומטופח על ידי חברי מכמנים , חברי קבוץ מרחביה , המשפחה וחבריו של יונתן. 

הצבע האדמדם של הסלעים נובע מחומרי כיבוי אש שרוססו על השטח. בינתיים הצמחיה גדלה אך הצבע האדום עדיין שורד.

IMG_4988

IMG_4997

IMG_4996

IMG_4995

IMG_4994

IMG_4992

IMG_4991

IMG_4990

IMG_4989

IMG_4976

IMG_4985

IMG_4984

IMG_4983

IMG_4982

IMG_4981

IMG_4979

IMG_4977


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/hoshvilim.com/public_html/wp-content/plugins/slideshow-satellite/views/orbit/jsinit.php on line 17

יונתן הדסי

יונתן הדסי נולד ביום ו' י"ד בסיוון תשמ"ה (3.6.1985) בבית חולים העמק אשר בעמק יזרעאל ,יונתן היה בן בכור למיר ויוסי, אח לשרון ועדן. כבר בילדותו בקיבוץ מרחביה התבלט בחן אישיותו ובשובבותו הגדולה, יונתן ניחן מנהיגות טבעית והיה דמות מובילה בקרב חבריו.

למד בבית הספר "אופקים " בקיבוצו ומשם המשיך "לתיכון עמקים תבור" שבקיבוץ מזרע, יונתן היה תלמיד טוב, עיקר מרצו הופנו לחיים החברתיים, אהבתו הגדולה הייתה למוזיקה וכבר מגיל צעיר החל ללמוד נגינה על גיטרה קלאסית, בבגרותו המשיך לנגן על גיטרה חשמלית ובתופים,יונתן יזם והשתתף בהרכבים מוזיקליים ,הופיע בעיקר בחגיי הקיבוץ ובמסיבות בית הספר.

 יונתן הצטיין בספורט, בגיל צעיר שיחק כדור רגל בהפועל מגדל העמק, השתתף בתחרויות אזוריות בריצות ארוכות.

תכונותיו הבולטות של יונתן התאפיינו בלב רחב לסביבתו, נועם הליכות ובצניעות גדולה, תמיד היה מוקף חברים ובחברות ובמנהיגותו השקיטה סחף לפעילויות שונות, כבר אז טענו חבריו שהעריכו אותו עד מאוד שהוא נועד לגדולות. יונתן אדם חם ואהוב ידע לחלק את זמנו בתבונה רבה בין חבריו ומשפחתו.

בנובמבר 2003 התגייס לצה"ל והצטרף ליחידת "מגלן", בתקופת הכשרתו כלוחם ולאחריה השתתף יונתן בפעילויות מבצעיות רבות.

היום העצמאות החמישים ושמונה קיבל יונתן תעודת הצטיינות יחידתית על תרומתו ליחידה והישגיה על מצוינות אישית ומקצועית, על הובלת צוותו במבצעים שונים.

ביולי 2006 פרצה מלחמת לבנון השנייה, יחידת מגלן הובהלה לצפון על מנת להשתתף בהגנה על ישובי הצפון.

 צוות של היחידה שיונתן היה בו חצה את הגבול ללבנון על מנת לאתר אנשי חיזבאללה כל זאת לשתק את מקורות הירי הפוגעים בצפת ובאביבים, בבקרו של יום כ"ג בתמוז תשס"ו -19.7.2006 נתקל כוח מגלן במחבלי חיזבאללה שהיו מחופרים היטב ובעדיפות טקטית על לוחמי מגלן, בקרב פנים אל פנים תוך כדי הסתערות של הצוות נפגע יונתן מכדור בראשו ונפל.

יותם גלבוע

לעזרתו נזעק סמ"ר יותם גלבוע ששימש כאיש פאראמדיק ביחידה על מנת ולנסות להציל את חייו של יונתן, בניסיון גבורה זה נפגע יותם ונהרג בקרב, יותם לאחר מותו עותר וקיבל ציון לשבח על פעולתו.

כתב מפקד היחידה בהספדו ליונתן: "יונתן היה עלם חמודות בעל מיומנות טבעית וידי זהב.. הוא היווה ציר מרכזי בהווי היחידה ובייעודו המבצעי שלה, לוחם הפורט עלי גיטרה וסוחף אחריו ללא מילים ללא רעש, במנהיגות שקטה וכובשת."

ליונתן הוענק ציון לשבח .."על שהראה דבקות במשימה וחתירה לניצחון,אחריות ודוגמה אישית.. סמל ראשון יונתן הדסי הפגין במעשיו בקרב זה רוח לחימה יוזמה אומץ לב יוצא דופן,גבורה עילאית ותושייה,כושר פיקוד תוך חירוף נפש"

יונתן בחר בדרך הקשה דרך הלוחמים ,שטובת המדינה והעם נר לרגלם. יהיה זכרו ברוך.               

שביל יונתן
שביל יונתן

 

השאר תגובה

דילוג לתוכן