שביל יהודה – ממעלה עמוס עד תקוע

בעז"ה התקיים טיול נוסף, טיול מס' 3 בשביל יו"ש. בטיול זה השלמנו את ההליכה באזור יהודה.

הטיול התקיים בימים רביעי – חמישי , יג'-יד' סיון התש"ע, 26-27/5/10

 המסלול המתוכנן:

יום ד: מעלה עמוס: נפגשנו בצומת אפרתה ונסענו לכיון מעלה עמוס, ישוב של מתנחלים חרדים. לאחר שהשארנו את הרכבים ליד השער, התפללנו בבית הכנסת של היישוב. משם יצאנו לכיוון צפון ועברנו מספר נחלים, כגון נחל עמוס,  כאשר כל הזמן עמד הרודיון (גן לאומי הרודיון) וסימן לנו את הדרך.

תקוע ד': נציג 20 המשפחות של הישוב קיבל אותנו יפה והסביר לנו אודות היישוב. כאן ערכנו מנוחה וארוחת בוקר. ביקרנו בבית הכנסת המיוחד. והתושבים אף קיימו את מצות הכנסת אורחים לביתם ממש לצרכים מיוחדים. בגן המרכזי נפרסה רשת הצללה ונהנינו מאד מהצל ביום ההחם הזה. במקום מתגוררים גם באוטובוס ואף באוהל מונגולי!

שמורת נחל תקוע: מתקוע ד' צעדנו בכביש לכיוון תקוע וכפר ע'זלן עד תחילת שביל מספר 8355 המסומן כחול. בנחל פגשנו טיול בית ספר של כמה מאות תלמידים. כל הכבוד שהם מטיילים בארץ אבותינו. עקב עומס החום הטיול ההוא בוטל לאחר זמן לא רב.  כמובן ערכנו ביקור במערה גדולה אחת מני רבות בצוקים הגבוהים. מנחל תקוע עלינו ליד חוות שדה בר. כאן חיכה אוטובוס להקפצת הקבוצה למנוחה וארוחת צהריים באפרת.

תקוע:

אפרת: (המסלול המדוייק נקבע ברגע האחרון עקב הצורך באישור צבאי) בסוף המסלול אוטובוס החזיר אותנו לרכבים ומשם נסיעה ללינה או באפרת או בבית.

לינה: מומלץ ללון באפרת

יום ה: כפר עציון:

ואדי פוכין:

מבוא בית"ר:

אורה:

אוכל – הבאה עצמית של כל הארוחות.

ציוד למסע:

4 ליטר מים ליום, כובע, נעלים, פנסים, אוכל ליומיים, תכשירי הגנה נגד שמש, נייר טואלט, תיק הליכה.

ציוד מומלץ: מפת סימון שבילים מס' 8 – צפון מדבר יהודה וים המלח

 טיולי שביל יהודה ושומרון בחסות: בית ספר שדה כפר עציון          מדרשת הגולן – חיספין      מרכז סיור ולימוד סוסיא

להרשמה: נדב אברהמוב   מרכז סיור ולימוד סוסיא   www.susya.org.il       נייד : 0524825680

 מה אתם חושבים על המסלול של שביל יהודה ושומרון?

 טיולים שנה הבאה:

אנחנו מתחילים להתארגן על תוכנית אטרקטיבית, עם מסלולים מיוחדים לקראת שנה הבאה. אם למישהו יש רעיונות ושאיפות להגיע למקומות מיוחדים, נשמח לקבל רעיונות ובכלל נשמח לשמוע כיצד אתם רואים את מסגרת הטיולים בשנה הבאה.

השאר תגובה

דילוג לתוכן