שביל הכלניות – שביל הזעתר – שביל האלונים בהושעיה

 אטרקציה של טבע בהושעיה – מערכת ידידותית ומהנה של שבילי נוף סביב הישוב. כל מערכת השבילים נפרצה בעזרתם של כלל תלמידי בית ספר נתיב בהושעיה בסיוע ההורים, מצפה הושעיה, המשרד להגנת הסביבה, המועצה האיזורית עמק יזרעאל וקק"ל. לאורך המסלול התלמידים גזמו, סקלו, וסימנו. הוקמו שלטי הסבר והפניות לפסוקים רלוונטיים. מערכת השבילים נגישה מאד מבתי היישוב והמסלול  הוא טיול אמיתי בשדות.  בעתיד הקרוב יוכשר שביל נוסף על ידי תלמידי בי"ס תניב משער הושעיה לנחל כהנים אשר יתחבר לדרכי העפר ביער קק"ל מצפון לשלב א'. השביל יכונה "שביל העזים". מטרת השביל החדש היא ליצור בשיל הליכה סביב לכל הישוב. ישר כח! [תודה לרותי הראל עבור ידיעה זו.]

מפת שביל הכלניות-שביל הזעתר-שביל האורנים, הושעיה
מפת שביל הכלניות-שביל הזעתר-שביל האורנים, הושעיה

מסלול מומלץ: טיול בכל שלשת השבילים המסומנים בהושעיה: כלניות-זעתר-אלונים. השבילים מתאימים לטיול של שבת לכל הגילאים (לא מתאים לעגלות).  בימי חול כדאי להצטייד במצלמה להנציח את נוף ולנצל את ה-"פוטו אופ". בהחלט ראוי להזמין את אורחיכם לטייל בשבילי הושעיה.

שביל האלונים

נקודת ההתחלה: בשער ההכניסה להושעיה, בראש הטיילת נוף הושעיה.

סיום: מפגש עם שביל הזעתר

סימון שביל האלונים: כחול

מסלול חורש טבעי, סבוך וסלעי. קטע זה כולל מעט עליות וטיפוס על סלעים אך לא חייבים להיות מיטיבי לכת. שביל האלונים אינו מעגלי – ניתן לחבור לשביל הזעתר ולצאת דרכו לרח' מורג או להמשיך דרך שביל הזעתר ולחבור לשביל הכלניות. השביל נמצא בתוך העירוב.

תורמוסים בשער הושעיה
תורמוסים בשער הושעיה

שביל הזעתר

כניסה א': בין משפחות נחום/נמר ברח' מורג (שלב ב')

כניסה ב': בין משפחות כהן/ביטון בסוף רח' מורג (שלב ב')

סימון: אדום

הסימון האדום של שביל הזעתר, הושעיה
הסימון האדום של שביל הזעתר, הושעיה

מסלול מעגלי.המסלול כולל מרבדי פרחי בר בהתאם לעונה. שטח השביל גם משמש לרעית בקר, וזה מעודד צמיחת פרחי הבר. באיזור שביל הזעתר צומחים מרבד כלניות אדומות וכן צמח הזעתר. כדאי לבקר באתרי עתיקות לאורך השביל כגון בור מים, טרסות וגת. אפשר לנוח תחת עצי האלונים על סלעים נוחים וליהנות מהנוף החקלאי הנפלא והתצפית על הרי הגליל. ניתן לחבור לשביל האלונים או לשביל הכלניות ולהמשיך לפי בחירתכם. השביל נמצא בתוך העירוב.

שביל הכלניות

כניסה מול משפחת הראל ברח' קטיף

סיום: מפגש עם שביל הזעתר

סימון: ירוק

הסימון הירוק של שביל הכלניות, הושעיה
הסימון הירוק של שביל הכלניות, הושעיה

מסלול הליכה נוחה בסביבה של פרחי בר עם נוף חקלאי עם מבט לכיוון עתיקות ציפורי. איזור שביל הכלניות ידועה במשטחי הכלניות הלבנות. שביל הכלניות אינו מעגלי – ניתן לחבור לשביל הזעתר ולצאת לרח' מורג או להמשיך בשביל הזעתר ולחבור לשביל האלונים. השביל נמצא בתוך העירוב.

שביל הכלניות, הושעיה
שביל הכלניות, הושעיה
שביל הזעתר, הושעיה
שביל הזעתר, הושעיה
הכניסה לשביל האלונים, הושעיה (הסימון הכחול על העמוד)
הכניסה לשביל האלונים, הושעיה (הסימון הכחול על העמוד)

השאר תגובה

דילוג לתוכן