שביל דרך יצחק רבין

שביל דרך יצחק רבין - רביד

נא להכיר את שביל דרך יצחק רבין

דרך רבין היא פרויקט חינוכי של קיבוץ רביד. הקיבוץ בעל אוריאנטציה שמאלית נמצא על אדמות הכפר הערבי אל־מנסורה שנכבש בשנת 1948. למרות שהקיבוץ יושב על משבצת נדל״ן מהיפות בארץ הישוב התפרק שלש פעמים. בתחילה הישוב יועד לתוכנית המצפים לגליל. היו גם תוכניות לקלוט חלילה את תושבי רמת הגולן במקרה חירום או במקרה של ״שלום״ עם סוריה. הקיבוץ מיושב היום על ידי תנועת "דרור ישראל".במתכונת "קיבוץ קבוצות", ובנוי ממספר קבוצות שיתופיות החיות בקומונות המקיימות ביניהן קשרים חברתיים ומשימתיים במשימות החינוך השונות. דרך רבין הוא ביטוי למשימות הללו הן בתוכן החברתי של תורת יצחק רבין והן ביצירת פינות לעריכת סמינרים בטבע.

שביל דרך יצחק רבין
שביל דרך יצחק רבין

בנובמבר 2015 הונחה אבן הפינה ובאוקטובר 2017 הושק פרויקט שביל נוף על שם יצחק רבין ז״ל, המיועד להליכה ולרכיבה על אופניים על תוואי קיים מדרום ובמקביל לדרך המחברת בין כביש 65 לבין קיבוץ רביד. מרחב צפון של קק"ל ערך לאורך הדרך עבודות פיתוח, גידור ושילוט. חברי קיבוץ רביד מכנים אותו ״שביל החשבון והזיכרון״.

"דרך יצחק רבין" שבקיבוץ רביד היא אתר הנצחה חינוכי לאזכרת פועלו של יצחק רבין, מורשתו והירצחו. לאורך הדרך שבע תחנות המספרות את סיפור חייו של רבין, כולן משקיפות אל הנוף המרהיב של הרי הגליל התחתון והכנרת ובחלקן הוצב פיסול ברוח האתר.

שביל דרך יצחק רבין עובר ליד מצפה ארבל רייך – אתר הנצחה מטופח ומושקה. מומלץ להיכנס (חנייה וכניסה ללא תשלום) וליהנות מהנוף הנפלא. במקום שביל מעגלי המוביל אותנו תצפית מעגלית על כל האזור ואל גת עתיקה שנמצאה במקום.

שביל דרך יצחק רבין
שביל דרך יצחק רבין

ביבליוגרפיה

מצפה ארבל רייך

"מצפה ארבל" – לא בדיוק מה שחשבתם + טיפ

השאר תגובה

דילוג לתוכן