קפיצה ליפו

המחסום הראשון לביקור ביפו הוא בעיית החניה. ניתן להיעזר במפת חניונים ביפו. לאחר מכן הגישה רגלית היא נוחה. כדאי להסתובב בכיכר השעון: לצפות על מגדל השעון ושיחזור חזית הסראייה. גם הקבוצות הצבעוניות של תיירים האפריקאיים והאסיאתיים בכובעיהם האחידים ומלבושיהם הלאומיים זה חוויה.

שיחזור חזית בית הממשלה הטורקית ביפו (בית הסראייה) היה מסמלי הממשל, בין השאר הודות למיקומו במרכז המנהלי של העיר - כיכר השעון.
שיחזור חזית בית הממשלה הטורקית ביפו (בית הסראייה) היה מסמלי הממשל, בין השאר הודות למיקומו במרכז המנהלי של העיר – כיכר השעון.
מגדל השעון - נבנה לרגל מלאת 25 שנים לשלטון הסולטאן הטורקי עבדול חמיד השני. בנייתו הושלמה ב-1906
מגדל השעון – נבנה לרגל מלאת 25 שנים לשלטון הסולטאן הטורקי עבדול חמיד השני. בנייתו הושלמה ב-1906

IMG_3257

הושבילים החליט להסתובב בשוק הפשפשים של יפו. אפשר לשוטט שם שעות אם לא ימים. יש תערובת של סחורה חדשה, יד שניה ועתיק. כל חנות נושאת אופי מיוחד במינו. בעלי העסקים מעבירים את הזמן סידור סחורה, נקיון, שיחה וכן גם שש-בש. שימו לב שבין החנויות יש כנוסות לשדרות בזאר מזרחי. זה המקום להתמקח.  תמצאו סחורה שלא חלמת עליה: מתלה עשוי מטלפיים של עזים או פסל ליצן בגודל אמיתי. זאת החנות שהכי מצא חן בעיני. ממש דיסני-לנד ביפו. הרימו את העיני כדי לא לפספס את הארכיטקטורה הציורית. תביאו מחברת רישום ועפרונות.

IMG_3261

השולחן נמכר עוד לפני שהכניסו אותו לחנות
השולחן נמכר עוד לפני שהכניסו אותו לחנות

IMG_3273 IMG_3274

IMG_3277 IMG_3278 IMG_3279

השאר תגובה

דילוג לתוכן