קלפה

יום שישי, 24.08.12 סנגלה – קלפה:

נהר סוטלוג'

יצאנו מעמק "סנגלה", ולאחר מפגש חוזר עם נהר ה"סוטלג'" טיפסנו לכפר הקסום "קלפה" Kalpa)) . בצידי הדרך ליוו אותנו יערות מחטניים עבותים, ומטעי תפוחים. הכפר "קלפה" שוכן למרגלותיו של הר ה"קאילש" הקדוש (6050 מ'). תיצפתנו בפסגותיו המושלגות של ה"קאילש" (Kailash) (בית החורף של האל שיווה), ובקרנו בשוק נפגשנו עם צעירים ישראלים על אופנועים.

אופנוען ישראלי

כמובן סיירנו במקדשים המקומיים.

המגדל השחור של ממלכת בושאהר בכפר קמרו

בכפר קמרו (Kamru) ביקרנו במגדל השחור של ממלכת בושאהר (Bushahar) שהוא העיר דוד של קינור – תערובת הינדי-בודהיסטי.

שיווה בבא

בכביש עצרנו ליד מקדשון של שיווה בבא לקבל ברכת הדרך ונקודת חן בין העיניים.
בעצירות לארוחות פיקניק הקפדנו לא להשאיר שקיות נילון שהן אסורות – כאן משתמשים רק שקיות ממוחזרות.

נהר סוטלוג'

ממשלת הודו משקיעים מאמצים לבנות תחנות כח מופעלות על ידי מים בכל הנהרות היורדים מהרי ההימלאיה. אני ראינו שיש הפסקות חשמל כמעט כל יום ורוב העסקים מחזיקים גנרטור.

בנית תחנת כח

הכבישים מאד צרים ומסוכנים. יחד עם זה צריך לנהוג בצד שמאל. אני לא הייתי ממליץ לנהוג בדרכים הללו.

כביש חצוב בצוק
כבישים בהודו
סלעים על הכביש
צוק מימין ותהום משמאל

בדרך שלנו צפונה לחצות את רכסי ההימלאיה נתקענו מספר פעמים בפיצוצים ועבודות להרחבת הכביש. שימו לב שאין שוליים בכביש והסלע נופל לתהום.

באיזור קינור הממשלה מעודדת גידול תפוחי עץ שמאד הצליחו בשנים האחרונות.
הנה דוגמה של שלט בכביש הודי:
Work is Worship
כאן אנו כבר בצל הגשם של טרנס-הימלאיה אבל יש די גשם להפיל סלעים על הכביש. המדינה מעודדת נשים לצאת לעבודה בסלילת כבישים במסגרת אבטחה של ביטוח לאומי. מגיע להן מאה ומשהו ימי עבודה בעיקר בחודשים שאין עבודה בחקלאות בתשלום סכום זעום. לכן רואים נשים וילדיהן בקבוצות עבודת סלילה לאורך הכבישים.
קלפה היתה בירת המחוז אך הוחלפה על ידי ריקונג פיאו (Recong Peo) שהיא בגובה נמוך יותר וקרוב יותר לנהר. הכביש הראשי לצפון הועבר מן הרכס לעמק בו יחסית קל יותר לנסוע.
לינה בקלפה (Kalpa) במלון Kinner Villa.

Mt. Kailash and rainbow

ממול צפינו על הר קאילש (Kailash). העננים התפזרו קצת והופיעה קשת בשמיים והצלחנו לראות את הלינגם (Lingam) של האליל שיווה (Shiva) . זהו אבר המין של שיווה המזדקר מעלה.

יום שבת, 25.08.12 קלפה וסבובותיה
ערכנו תפילה בציבור אפילו שלא היה לנו מנין. קידשנו על יין שהבאנו מהארץ. לאחר הארוחה ערכנו "עונג שבת" עם פיצוחים ועוגות מהבית. ביום טיול ברגל לאורך השביל הישן לטיבט עד "צוק המתאבדים". חבל שאי אפשר היה לצלם אותו בשבת. התצפית המצוק היתה ממש מפחידה.
בשבת קראתי שוב עתון הודי באנגלית. מעניין היה לעיין במודעות שידוכים. ישנן דרישות לגבי קסטה – ברהמינים רוצים ברהמינים. חתנים אינם רוצים כלה שנולדה ביום שלישי Manglik שהן בעלות אופי חזק מדי. ישנן כאלה שרוצים בדיקה אסטרולוגית לפני פגישה.

*******

תחרות הטיולים של "הושבילים"

http://wp.me/pjDSP-15E‬

קרא גם:

תל אביב-איסטנבול, איסטנבול-דלהי 

שימלה

שימלה-סנגלה

עמק נהר סנגלה

ספיטי

לאהול

קלפה 

אגם טסו קר

פסטיבל לדאק

ליקר גומפה

לאמאיורו

דלהי

מצגת טיול ג'יפים בהימלאיה

מעבר קרדונג לה

 

השאר תגובה

דילוג לתוכן