צעדת השומרון 2012


התיצבתי לצעדת השומרון לזכרו של רחבעם זאבי. פעם אפילו שוחחתי איתו אישית בחתונה של קרובים משותפים מטירת צבי. הוא עשה עלי רושם עז.  זכיתי לבילוי איכותי ומשמעותי עם חלק מנכדי וגם זכיתי להכיר עוד שני ישובים בארץ ישראל. מי שלא הספיק יכול להשלים את החסר במועד ב' פרטי.

הצעדה אורגנה  היטב על ידי המועצה האזורית שומרון ומשרד ראש הממשלה. היתה נוכחות גבוהה של צה"ל ועזרה ראשונה. בכל מקום שמישהו היה יכול לטעות במסלול הפתח נסגר בסרט צבעוני והוצב שם שומר. תלמידי בתי הספר הרבים שהשתתפו באופן קבוצתי לבשו חולצות תלבושת אחידה צבעוניות וחבשו כובעי מצעד השומרון צבעוניים שחילקו במקום. לכל תלמיד חיכו בסוף המסלול כריך, קרטיב ושתיה קרה. לאורח המסלול היו נקודות הדרכה והפעלות. "יהושע" הנחיל את ארץ ישראל לשבטים, "חלוצים" הקימו ישובי חומה ומגדל. כתב ערוץ 7 ריאיין אותי באנגלית.  בסיום בישוב רבבה נהניתי מהתוכנית האמנותית באוהל הענק שהוקם למטרה זו.


המסלול אמנם לא מסומן אך אי אפשר לטעות בו כי הוא הולך לאורך "דרך המים" – שביל עפר כפרי וחקלאי. במפה דרך המים מסומן מקווקו שחור אבל אין סימון בשטח.

נקודת התחלה:יקיר
נקודת סיום: רבבה
חניה: חופשי ביקיר
התאמה לילדים: מתאים, לא לעגלות
משך הטיול: שעתיים עד שעתיים וחצי
אורך המסלול: 4-6 ק"מ
כניסה: חינם
רמת קושי: קל
עונות השנה: אביב-קיץ- סתיו
איזור: שומרון
תחומי ענין: נוף
ציוד נדרש: כובע, מים, משקפי שמש, שמן שיזוף לפי הצורך, נעלי הליכה/ספורט, מפת טיולים וסימון שבילים השרון, ומערב השומרון מספר 7
מסלול: לא מעגלי
סימון: לא מסומן
מקורות מים: בהתחלה ובסוף בלבד

השאר תגובה

דילוג לתוכן