ציפורי ג' – גבעות, אלונים, כלניות וירק

טיול שביעי, שנה שנייה בחוג משוטטי הושעיה והגליל: ביום שישי, כ"ח אדר א', 4.3.11 מאת מתניה מיה

תיאור הטיול: אחרי סיורים שעוד הרחקנו בהם נדוד, אנו חוזרים למחצבתנו, מרכז הגליל, ואל הגן הלאומי ציפורי שלא מפסיק להפתיע. אם בפעם הראשונה עקבנו אחר שרידי אמת המים, ובפעם השניה אחרי דרכים רומיות עתיקות הלא שסיור ציפורי ג' מוקדש לטבע, טבע, טבע. הגן הלאומי ציפורי, הוא גן לאומי גדול המשתרע בין צומת המוביל להושעיה וציפורי, ומשמר את חורש אלוני התבור שכיסה פעם חלקים נרחבים יותר בארץ, וזה נושא הסיור הפעם. שביל ישראל חוצה את השטח, במסלול יפהפה, אבל מכיוון שאנחנו לא הולכים, בהגדרה בשבילים רגילים, רגלינו יוליכונו לאחר חנייה מפתיעה קרוב-רחוק מצומת המוביל לתעות מעט ביער, לרדת אל הכביש בשביל הירוק תרתי משמע, ולאחר מכן נחפש את שרידי השביל האדום (שוב מחוק) ונבין את פשרו. אם יהיה זמן נעלה לשרידי הדרך הרומית ונשלים חוב ישן מהפעם שעברה…

אופי הטיול: הליכה קלילה עליות וירידות קלות, 4.5 ק"מ, עם מעט הסברים הפעם.
ניסע לנקודת סיום המסלול, מתחת לגבעת ריש לקיש. משם נצא לכביש הראשי 79, ומול הסוללים נעלה לשטחי זיתים וניכנס אל מעבה היער.

ציוד:1.5 ל' מים, כובע ונעליים טובות (קרוקס ושורש הם סנדלים, ואסור להגיע איתם)

משוטטי הושעיה שמחים על שיתוף הפעולה עם מדרשת אליה
טל' 1-599-533-555, שלוחה 4.

הפעם הקודמת: השמש זרחה, ואילניה יפתה. אחד הסיורים המוצלחים שהיו. תודות לכל אלו שתיאום איתם אפשר את קיומו של הסיור: מש' גולד, מפקדת בסיס חוות השומר, מפקדת בסיס המשלט המערבי. תודה ליוסי בוכמן, ד"ר חגי עמיצור וד"ר אסתי ינקלביץ' על המידע.

מתניה מיה– 0544569795
matanesy@gmail.com

השאר תגובה

דילוג לתוכן