פארק הקישון

משוטטי הושעיה יוצאים מכפר הנוער הדתי בכפר חסידים.

משוטטי הושעיה והגליל טיילו ביום ו'  02.11.12 לאורך נחל הקישון, בהדרכת מתניה מיה, בפארק קישון מכפר חסידים עד לקרית חרושת בטבעון. אורך המסלול היה כ-7 ק"מ של הליכה קלה. התחנה הראשונה היתה בחניון פארק העמקים.

פארק העמקים
מתחת לגשר הרכבת התורכי

מחניון פארק העמקים עברנו מתחת לכביש מספר 75 ומתחת לגשר הרכבת התורכי. בצל של הגשר =סקרנו את שיפוץ הגשר של כביש מס' 75. עכשיו שראיתי איך הוא תוקן עם ברגים אני מעדיף לא לנסוע עליו.

הברגים מחזיקים את הכביש
פסי הרכבת התורכית

משם המשכנו לטייל לאורך נחל קישון אשר משוקם על ידי רשות נחל קישון, המועצה המקומית קרית טבעון וקק"ל, החברה הממשלתית לתיירותהקרן הקיימת לישראלהחברה להגנת הטבעאיגוד ערים לאיכות סביבה חיפה ועוד. סודרו מסלולי הליכה ורכיבה, שילוט וגינון. היום אפילו תמצא שם דייגים וגם דגים. רוכבים אופניים מכירים היטב את המסלול החדש.

דייגים בקישון
רוכבי אופניים ליד נחל קישון

הפסקה לארוחת בוצר עשינו במעין זאב ליד עין אלרואי. בריכת זאב היא בריכה מלאכותית גדולה שמי מעיין אלרואי ממלאים אותה, ומשם זורמים לנחל הקישון. הבריכה סמוכה למושב אלרואי, בתי היישוב קרובים כ 100 מ' לבריכה. הבריכה נחפרה בשנות השישים ביוזמתו של זאב שורקי ז"ל מבני מושב אלרואי הראשונים, בכדי לשאוב מהבריכה מים להשקיית פרדס הלימונים שגדל בחלקה הסמוכה של משפחת שורקי. המקום מסודר ומטופח.

מעיין זאב
עין אלרואי

נקודת התחלה: כפר הנוער הדתי בכפר חסידים. ניתן להתחיל גם בחניון פארק העמקים בירידה מקרית טבעון ושער העמקים לפני צומת ג'למה.

נקודת סיום: קרית חרושת, קרית טבעון

חניה: יש חניה בכפר חסידים, קרית חרושת ובחניון פארק העמקים.

התאמה לילדים: מתאים מאד – לא לעגלות

משך הטיול: שעתיים עד שעתיים וחצי

אורך המסלול: 7 ק"מ

כניסה: חינם

רמת קושי: קלה

עונות השנה: סתו, חורף, אביב

איזור: עמק זבולון

תחומי ענין: רכבות, נחלים

ציוד נדרש: כובע, מים, משקפי שמש, שמן שיזוף לפי הצורך, נעלי הליכה/ספורט, מפת טיולים וסימון שבילים מספר 4 "הכרמל"

מסלול: נחל קישון

סימון:

מקורות מים: כפר חסידים, אלרואי וקרית חרושת

תחרות הטיולים של "הושבילים"

השאר תגובה

דילוג לתוכן