עין אי"ה *

עין אי"ה - YouTube

עין אי״ה (עין איה) נמצא ליד מושב מיצר בדרום רמת הגולן. מי המעיין הצלולים ממלאים בריכת בטון מרובעת, שצופה אל הנופים המדהימים של משולש הגבולות ישראל – סוריה – ירדן.

בריכת כ-4×4 מטרים – מעיין שופץ ושוקם לזכרו של חבר שנהרג שקרוי על שמו של אילון יעקב הורוביץ ז"ל, בן היישוב נוב, אשר שירת בפלח"ן גבעתי ונהרג בתאונת אימונים בשנת 2004. הבריכה המרובעת מלאה במים קרירים ונקיים. סביבה מעין יש ספסלים. ליד הבריכה יש עץ שיזף גדול.

המדרונות התלולים היורדים מהרי הגלעד לעבר קניון הירמוך, המכוסים ביער מפותח של אלוני התבור. במזרח נראית השלוחה המפרידה בין הירמוך ובין יובלו הגדול נחל רקד (רוקאד), בו עובר גבול ישראל וסוריה. את מפגש שלושת הגבולות עצמו לא ניתן לראות מכאן. למעלה נמצא מוצב קטן של האו"ם, ולמרגלותיו פס מצוקים – המצוק שייך ל"בזלת הכיסוי" שכשמה כן היא – מכסה את מישורי הגולן, ולמרגלותיה נחשפות שכבות מ"תצורת הורדוס" – שילוב של חלוקי נחל, חרסיות ואבני חול.

איך מגיעים? 

מכביש 98 פונים בעקבות השילוט לכיוון קיבוץ מיצר. חולפים על פני הכניסה לקיבוץ (לא נכנסים) עד שמגיעים לצומת טי בה פונים ימינה. נוסעים כ-700 עד שפונים שמאלה לכביש צר ובו נוסעים כקילומטר עד שפןנים שמאלה לדרך עפר. נוסעים בדרך העפר כ-600 מטר עד שמגיעים למזלג דרכים שבו פונים שמאלה ונוסעים עד שמגיעים לרחבת חניה עם איקליפטוס בודד. המעיין נמצא בסמוך וניתן לזהות את מיקומו לפי עץ השיזף הגדול שמצל עליו.


שימו לב:
 אין פינוי זבל מהמקום. אנא איספו את האשפה אחריכם ושמרו על הניקיון במקום.

השאר תגובה

דילוג לתוכן