עזרים למורה דרך ליציאת מצרים – לליל הסדר של פסח

לכבוד חג הפסח הקרב ובא, אני שמח לשתף אתכם עזרים למורה דרך ליציאת מצרים לליל הסדר המיועדים למורי דרך ליציאת מצרים – מבית מדרשו של מורינו הרצפ״ה שליט״א (ר׳ צבי פרץ הכהן). המטרה של כל העזרים היא למשוך את תשומת לבם של הטף לפסח, לסדר וליציאת מצרים. מומלץ לשתף את הילדים בכל שלב של הכנת המשחק בצביעה החלקים, בהדבקת המודעות המצריות, מכירת מוצרים ב״קיוסק יציאת מצרים״. תקראו עם הילדים ותסבירו את התוכן של הקישוטים.

פסח בילדותי

איזה מזל שנולדתי בערב פסח. כל שנה הורי עשו מסיבה גדולה לכבודי והזמינו את כל המשפחה והשכנים. לפעמים העתון המקומי היה מבקש מאיתנו לערוך את השולחן ״כאילו״ כי ליל הסדר עבור הלא יהודים היה "news"

Passover in Ossining New York
Passover in Ossining New York

קישוט הבית לליל הסדר

אני תולה ומדביק את המודעות המצריות בחדר בו אנו עורכים את הסדר. מותר לצחוק בליל הסדר. אפשר לאתגר את הנוער המבוגר יותר לכתוב הודעה בהירוגליפים מצריים.

משחק רביעיות לליל הסדר

בקלי קלות ניתן להוריד מגוגל עמודי תמונות של הנושאים של משחק הרביעיות של ליל הסדר. גוזרים את עמודי התמונות לריבועים שווים, מערבבים ומשחקים כמו כל משחק רביעיות. אצלי אני מוסיף תמונות של בני המשפחה לדורותיה להנאתם של הילדים.

קבוצות משחק הרביעיות לפסח
קבוצות משחק הרביעיות לפסח

דם על המשקוף

כאן אני משתף את הדור הצעיר בזריקת הדם (כאילו) של קרבן הפסח על משקופי הבית בו המשפחה היהודית אוכלת את קרבן הפסח –  ממש כמו בפסח מצרים.

דם על המשקוף
דם על המשקוף

פאזלים

תדפיסו צילומים מגוגל > חיפוש> תמונות למילה ״פסח״ וילדיכם יוכלו ליצור פאזלים בנושא פסח המתאימים לכל גיל.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: