עבירה של קבלן או פיגוע לאומני?

בימי שישי אני אוהב לבלות כמה שעות בהליכה סביב הבית הכפרי שלנו בהושעיה באוויר הפתוח ובנוף הנהדר. עכשיו עונת החורף. אם גשום אפשר להצטמצם לכבישים על שם ישובי גוש קטיף ואם אין גשם אפשר לצאת לאחו סתם, לפלוש למרעה (אם לא מפחדים מהפרות), לטייל בחורש או ביער, לעלות על אחד השבילים המסומנים בסביבה או לסטות מהשבילים ולחפש מה שהטבע יעניק לנו.

ביום שישי ערב שבת שירה החלטתי לעלות להר ידעיה ולהתחיל במסלול סובב מושב ציפורי. אך אבוי מה נתגלה לעיני! רק לפני כמה ימים עברתי פה במקרה ראיתי את צבא הפועלים של הקק"ל אוסף את הפסולת ומנקים את השטח. אכן המשימה היתה גדולה מאד כי רבים מן המבלים ביער אינם שומרים על הנקיון. לפי הפסולת זה נראה לי שהמלכלכים שותים בירה ומשקאות אלקוהוליים בעלי תוויות בשפה שאינה עברית. אך עובדי הקק"ל עשו את עבודתם נאמנה והמצב השתפר להפליא. לכן כל כך כאב לי ששוב חוצפה או רשעות גרמו לזיהום היער היפה שלנו.האם זה עבירה של קבלן או פיגוע לאומני? אתם תחליטו.

האם זה עבירה של קבלן או פיגוע לאומני?
האם זה עבירה של קבלן או פיגוע לאומני?

 

התגברתי על הצער והמשכתי ללכת במסלול בכביש הגישה לציפורי עד שלט הכניסה למושב. עלה בראשי לא להמשיך בכביש אלא לעלות לגבעה המיוערת מאחורי השלט, איזור מגודר למרעה, ולראות מה שיש שם. תחילה משכה תשומת ליבי מה שכיניתי "מגדל ציפורי" במסומן במפות 1:500,000 כבית הרוס. אשמח מאד אם מי מהקוראים יוכל להגיד מאיזו תקופה המבנה.

מגדל ציפורי
מגדל ציפורי

 

לאחר מכן המשכתי ללכת על הרכס ומצאתי מערה מאד יפה.

מערה בכניסה למושב ציפורי
מערה בכניסה למושב ציפורי

היו גם גת מלא מי גשמים – אך לא שווה תמונה כי זה דבר מאד נפוץ באיזורנו.

הצימוק של הטיול היה דוקא שדה של כלניות – אמנם לא מרובות – אך בשנה שחונה כמו שלנו גם זב משהו.

שדה כלניות אדומות בציפורי
שדה כלניות אדומות בציפורי

 

אחרי שאגרתי אנרגיות מהכלניות חזרתי מהר הביתה להושעיה לשטוף את הכלים של הבישולים של שבת. גם אתם?

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: