נחל צלמון עליון

hoshvilim.com - נחל צלמון עליון
משוטטי הושעיה במעיין שפר (הרומלה)

נחל צלמון עליון

חלק זה של נחל צלמון העליון (נחל צלמון עילי) מכונה לעתים גם נחל פרוד וכן ואדי רומילה. טיילתי במסלול זה טיול של יום שישי עם משוטטי הושעיה בהדרכת מתניה מיה.

 

נקודת התחלה: בקצה הצפון מערבי של מושב שפר בכביש 866  נ.צ. 2612 – 1912 מול אמירים. להיככנס למושב ולעלות ימינה עד עין רמיאל (רומליה) נ.צ. 2612 – 1912. המעיין נקרא על שם ה"חול" במי המעיין.  יש ירידה לנחל צלמון ליד הכביש לחמדת ימים.

נקודת סיום: המסלול מסתיים ליד עין פרוד – כ-250 מ' מהכניסה לקיבוץ פרוד – בחניון שמצידו המזרחי של האפיק. נ.צ. 2604 – 1904  בעיקול החריף של כביש עכו-צפת. החניון מכונה גם חניון שפר. לעיתים תוכלו למצוא במקום שירותים כימיים. הקפידו לשמור על המקום נקי!

חניה: יש די חניה בנקודות התחלה וסיום

משך הטיול: 2-4 שעות

אורך המסלולכ- 1.2 ק"מ -2 ק"מ

כניסה: חינם.

רמת קושימשפחות. לא מתאים לעגלות. לילדים מעל לגיל 5.

עונות השנה: כל השנה – דגש על חורף

איזור: גליל עליון

תחומי ענין: תצפית יפה דרומה אל בקעת חנניה (כפר חנניה, חורבת שבע, מחווה אלון, הר חזון ואפילו קצה של בקעת בית נטופה המוצפת) מתחילת המסלול, זרימת הנחל והמפל בחורף.

ציוד נדרש: כובע, מים, משקפי שמש, שמן שיזוף לפי הצורך, נעלי הליכה/ספורט, מפה 2 -הגליל העליון

מסלול: אורכי. המסלול ההררי פונה לכיוון דרום מערב בתוך ואדי קטן ומוצל עד הגיעו אל מפל פרוד אותו ניתן לעקוף ממזרח או ממערב. ממפל פרוד המסלול ממשיך בתוך ערוץ נחל פרוד שלאורך גדותיו גדל חורש ים תיכוני המאופיין בעצי אורן, אלון ואלה הארצישראלית המצלים על המסלול אך לא יוצרים קשיי עבירות.  יורדים הפרש גובה של כ-170 מ'.

סימוןסימון: כחול 2339

מקורות מים: אין

ליד חניון עין פרוד נמצא רהט (סביל) יצחק בן צבי שהוקם לספק מי שתייה ממעיין פרוד לנוסעי כביש עכו-צפת. אמנם אינו מטויל הרבה אבל שווה להציץ.

ראשי תיבות לרכסים ובקעות בגליל התחתון: שסי"ן תת"ן

  • רכס שגור
  • בקעת סיכנין
  • רכס יוטבת
  • בקעת בית נטופה
  • רכס תּרען (תעתיק מדויק: טרעאן)
  • בקעת תרען (תעתיק מדויק: טרעאן)
  • רכס נצרת

השאר תגובה

דילוג לתוכן