נחל מורן – נחל נריה *

חורבת חממה YouTube

מסלול נחל מורן נריה

יוצאים אל המסלול בנחלים מורן ונריה במגמת ירידה. מתחילים מחניון לילה  חירבת חממה ויורדים, בשביל אדום, מערבה אל נחל נריה. לאחר שנסיים את החלק של נחל נריה, נמשיך אל חלקו המקביל – נחל מורן. הולכים בנחל עד שמגיעים למפגש עם נחל מורן, שבא מצפון. עולים בנחל מורן, בסימון ירוק, ומגיעים לכניסה לבי"ס שדה הר מירון. נוף איכותי למרגלות הר מירון. לאורך המסלול מצפים לכם מעיינות, פרחים, עצים מעניינים וחורש אפלולי.

מתאים בעיקר למשפחות חובבות לכת עונה מומלצת: כל השנה – בחורף יש סכנת החלקה

אורך המסלול נחל מורן: 6 קילומטרים. סוג המסלול: כיוון אחד הערכת זמן כיוון אחד הליכה: 3-4 שעות

מסלול מעגלי: ניתן לערוך מסלול מעגלי בן כ-10 ק"מ ע"י חזרה במקביל בנחל נריה

לינה והדרכה באזור: בית ספר שדה גליל 

נחל מורן

נחל מורן – وادي موران, – וואדי אל מורן הוא נחל באורך 3.5 ק"מ במרכז הגליל העליון, צפונית להר מירון. הוא אחד מיובלי נחל כזיב עילי. מקור שמו העברי והערבי (ואדי אל מוראן) בשיחי מורן החורש הגדלים לאורכו.

ראשיתו של הנחל ליד נריה (בית ספר שדה הר מירון), משם יורד מערבה, תחילה בין חלקות חקלאיות ובהמשך בחורש ים תיכוני סבוך, עד מפגשו ם נחל כזיב כקילומטר מדרום מזרח לחורפיש. כקילומטר ממערב לנריה נובעים בנחל מעיינות הנקראים מעיינות נריה. על המדרון הצפוני התלול של הנחל עובר קטע מכביש 89 (מנהריה לסאסא). אזור נחל מורן הוא ירוק כל השנה, וניתן להיכנס למסלולי טיול בו בחינם.

חורש בנחל מורן, הר מירון יוצר: אלישבע ורנר-רייז

נחל נריה

נחל נריה הוא נחל אכזב שמתחיל באזור הר מירון ומסתיים באזור חורפיש. אורכו כחמישה קילומטרים. אל הנחל נשפך נחל מורן והנחל עצמו נשפך לנחל כזיב.

הנחל נמצא באזור חורש ים תיכוני ובנופיו של הנחל אפשר לראות חורבת חממה, קיר נטיפים ושטחים חקלאיים רבים.

ייחודו של הנחל הוא כמות הקטלבים המצויים לאורכו.

נוסף על כך, ניתן למצוא בנחל גם את הצמחים הבאים: סתוונית בכירה, אלון מצוי, כרכום צהבהב, קיסוס החורש, ארז, כלנית, אלה ועוד.

השאר תגובה

דילוג לתוכן