נחל חזורי – קלעת נמרוד *

Nahal Hazuri, Golan - Heights YouTube

נבי חזורי

במקום קבר קדוש לדרוזים 5 ק"מ מצפון מזרח לפניאס, 5 ק"מ ממזרח למבצר קלעת נמרוד . מסביבו כ- 70 קברים נוספים של דרוזים שביקשו להיקבר לצידו. גבעת נבי חזורי ידועה גם בשם שיח' עותמן חזורי, ובשוליה הדרומיים מצוי מקאם דרוזי פעיל עד ימינו, השוכן בתוך חורש קטן של אלונים זקנים. כמה נוסעים וחוקרים של המאה ה-19 ניסו לזהות את שרידי החורבות במקום עם חצור המקראית בשל הדמיון הפונטי, זהוי שנדחה על ידי רוב החוקריםי. בשנים 1984 1985 הוקמה על גבעת חזורי אנדרטה לחללי סירת אגוז, ובמהלך העבודה נתגלו שרידי עתיקות באתר. על גבעת נבי חזורי שכן בתקופה הרומית ובתקופה הביזנטית ישוב גדול למדי.

באזור הנבי חניון לילה וחורשת אלונים גדולים במיוחד אשר מפעת קדושתם מעולם לא נכרתו.

 נחל חזורי

נחל חזורי הקצר מוביל למפגש עם נחל גובתא היורד מכתף חרמון, אליו נשפכים מימיו בחורף וממשיכים אל נחל חרמון – הוא הבניאס. סלעי הגיר מאפיינים את החרמון והנחל.

 

קלעת נמרוד

גן לאומי מבצר נמרוד (קלעת נמרוד) – המבצר הבנוי בגובה של כ-760 מטר ומוקף במצוקים תלולים. מבצר קלעת נמרוד חלש על אחת הנקודות האסטרטגיות ביותר בדרך שהובילה מעמק החולה והגולן לעבר סוריה. הנופים הנפלאים נשקפים מכל מגדל במבצר. נקודות ענין: כתובת ביברס, המגדל הדרום מערבי, מאגר המים הגדול, רהט, המגדל היפה, החפיר ומגדל העוז.

מסלול נחל חזורי – קלעת נמרוד

ביבליוגרפיה

חרמון וקלעת נמרוד

Nimrod Fortress

השאר תגובה

דילוג לתוכן