מפת תבליט ארץ ישראל

הושבילים החליט להציג בפני חבריו, מורי דרך, ומורים, דוגמאות של יצירת מפת תבליט של ארץ ישראל ושל שימוש במפות תבליט של ישראל בהוראה ובהדרכת מטיילים. שילחו לנו צילומים או סרטון של עוד מפות תבליט של ארץ ישראל שנוכל להביא לידיעת הקוראים.

מה זה תבליט?

תבליט מתייחס לצורתו הגאולוגית של כדור הארץ. בניגוד לתכסית המוגדרת כעצמים המכסים את פני השטח.

מה זה מפת תבליט (מפה טופוגרפית) ?

מפת תבליט מציגה בתלת-מימד את צורות התבליט הבסיסיות הן: הר או גבעה, כיפה או פסגה, שלוחה, מכתש, גיא או ואדי, ואוכף. צורות תבליט המורכבות הן: כיפה סמויה, קו רכס,  קו פרשת המים, אגן ניקוז, קודקוד אגנים, ומזלג ואדיות. מפה טופוגרפית היא מפה שיעודה לתת מידע ויזואלי לגבי צורתו החיצונית של השטח, באופן הקרוב ביותר למציאות, כאשר מושם בה דגש על תבליט השטח המיוצג באמצעות קווי גובה. במפה טופוגרפית משורטטים פרטים לגבי צורתו החיצונית של שטח מסוים, כמו נתוני תבליט, תכסית, גבהים ונקודות גובה אקראיות, תוך הקפדה על פרופורציה בין העצמים ותיאור גודל יחסי שלהם עד רמת פירוט של בניינים, תעלות מים, מערות, הרים ומעיינות וכדומה.

 

מפת תבליט של ארץ ישראל שיצאה בשנת 1949 בהוצאת יוסף שפירא יוצר: Shaul Shapiro
מפת תבליט של ארץ ישראל שיצאה בשנת 1949 בהוצאת יוסף שפירא
יוצר: Shaul Shapiro

חגי עמיצור תבליט ארץ ישראל

ארץ ישראל על פי ד"ר חגי עמיצור

עץ לדעת – פעילות פאזל תבליט ארץ ישראל

פעילות חדשה ל-70 שנה למדינה

סרטון על החשיבות של יו"ש בהגנה על ישראל

מועצת יש"ע וישראל שלי, השיקו סרטון הסברה, המציג במפת תבליט את הרי יהודה ושומרון, ומראה את חשיבות האחיזה בהם כהגנה על מדינת ישראל בכלל וירושלים בפרט. בסרטון, ניתן לראות עד כמה קרוב הקו הירוק לערים מרכזיות בישראל ועד כמה חיונית השליטה ביו"ש כדי להגן עליהן.

היכן אפשר לרכוש תבליט ארץ ישראל?

  • לגעת בארץ: מעוניין להכיר את הארץ טוב יותר? מפות התבליט יהפכו את הלמידה לחוויה מרתקת. שנת 70 למדינה היא הזדמנות לתת מפת תבליט כמתנה יפה ומשמעותית.
  • המכון הגיאולוגי לישראל: המכון מוציא לאור מפות גיאולוגיות ונגזרות שונות שלהן בקני מידה שונים. חלק מהמפות ניתנות לרכישה בספריית המכון הגיאולוגי וחלקן ניתנות לעיון מקוון.
  • המכון הגיאולוגי לישראל: מפת תבליט של ישראל בסביבותיה להורדת המפה.
  • Israel Maps: ניתן לשלב ב: חוברת | פוסטר מתקפל | פוסטר נתלש | מוצרי קד"ם – ב- 11 שפות: עברית, אנגלית, ספרדית, פורטוגזית, סינית, צרפתית, איטלקית, רומנית, פולנית, גרמנית, ורוסית.

ייצור דגמים מישושיים – נהיר הנגשת תכנים

נהיר. הנגשת תכנים מיצרת סדרת דגמים מישושיים לאנשים עם לקות ראייה (עיוורים) הממחישים שחזורים ארכאולוגים של מבנים בגן לאומי עיר דוד. פרוט חלקי המודל ומגוון הצבעים הותאם לשימוש (גם) של אנשים עם מוגבלות שכלית קוגניטיבית.

ישראל שלי במפות – אטלס ישראל במזרח התיכון

כל מי שמייצג את מדינת ישראל בדיפלומטיה, מסחר, הוראה ומורה דרך זקוק לכלים אמינים להצגה פיזית של מדינת ישראל במפות. למטרה זו הוכן אטלס "ישראל שלי במפות". זה כלי שימושי שכדאי לשמור.

מפת תבליט ארץ ישראל – מקיף ג׳, באר שבע

מפת תבליט ארץ ישראל של בית הספר מקיף ג׳, באר שבע. המפה נבנתה על ידי נחשון אפיק.

מוזיאון ידידי ישראל – שוקי ואור כפרי מרכיבים את מפת ישראל בבניין העמותה הנוצרית, יוסף ריבלין 20, ירושלים

מוזיאון ידידי ישראל, בליבה של ירושלים, מציג סיפורים מלאי השראה של אהבה וגבורה. באמצעות טכנולוגיה פורצת דרך וראשונה מסוגה בישראל, נחשפים הסיפורים בפני המבקרים, ממש כמו מסע בזמן. הברית בין אלוהים לעם ישראל העומדת בבסיס האמונה בציונות. החל מאברהם וצאצאיו ודרך ההיסטוריה המוקדמת של הארץ המובטחת ומאוחר יותר בגלות. באמצעות אנימציה יצירתית, אפקטים ייחודיים של תאורה ומוזיקה מקורית, אנו נוכחים לראות את האמונה החזקה של עם ישראל.

השאר תגובה

דילוג לתוכן