מפעל זכוכית קלדרון *

קיבוץ חניתה. מפעל זכוכית קלדרון - צילום בתיה פריד

בקיבוץ חניתה תגלו את מפעל זכוכית קלדרון ״קלדרון אם.די״ ״אם״ זו מיכל קלדרון – ״די״ זה אמן הזכוכית הבינלאומי דני קלדרון. דני הוא פסל ומעצב זכוכית ולשעבר ראש מסלול הזכוכית בבצלאל. אמן רב מוניטין, בוגר בצלאל וחתן פרס שרת. אביו של דני היה בין מייסדי המחלקה לקרמיקה של בצלאל. מיכל את חלומה להקים בקיבוץ חניתה מרכז מבקרים ולפתוח אותו לסיורים וסדנאות לקהל הרחב ולחברות וארגונים. כ-תשעים אחוז של בתי המלון בארץ מגישים ארוחות ללקוחותיהם בכלי זכוכית מקוריים ויחודיים שעוצבו והוכנו על ידי קלדרון. לפני כמה שנים אוחדו החברה של קלדרון עם החברה של אנדריאס מאייר.

באכזיב, לא הרחק מהסטודיו של מיכל ודני בקיבוץ חניתה, החלה אמנות הזכוכית עוד בתקופה הפיניקית.

סיור בקלדרון אם. די. כולל: תיאור ההתפתחות האישית של מיכל ודני, תהליך הייצור של זכוכית, והיסטוריה של הזכוכית.

סדנאות פעילות כולל: קבלת משטחי הזכוכית, שימוש בתבניות, תכנון, ליטוש, ניקוי, טכניקת צביעה, שילובי חומרים ושריפה בתנור. המשתתפים בסיור יוכלו להתנסות בצביעת זכוכית בטכניקה מיוחדת. אפשר לעשות יום של יצירה. בסוף הסדנה יוצאים המשתתפים עם פריט עיצוב שייצרו. הפריט נשאר באולם הייצור עד סיום תהליכי הייצור, מוכנס לתנור וכשהוא מוכן נשלח לביתו של המשתתף. הפעילות מתאימה לחברות וארגונים, קבוצות מטיילים, גמלאים, ימי כיף וגיבוש, זוגות ומשפחות.

חנות הגלריה וחנות העודפים: במקום חנות גלריה של כלי הזכוכית וחנות עודפים בהוזלה ובמחירי המפעל.

יצירת קשר

  • ביקור וסדנאות בתיאום מראש בלבד.
  • מחיר סיור:מ-15 שקלים לאדם. משך הסיור 60 דקות.
  • מחיר סדנה: מ-85 שקלים ומעלה לאדם. משך הסדנה: שעתיים-חצי יום. מתאים לילדים מגיל 5 ומעלה.
    טלפון: 052-3833501.

אודות חניתה

ב־21 במרץ 1938 הוקם קיבוץ חניתה במסגרת חומה ומגדל (הקמת יישוב מוגן המוקף חומה ובו מגדל שמירה, ביום עבודה אחד). העלייה לחניתה הייתה מגדולי מבצעי ההתיישבות של חומה ומגדל, להתיישבות באזור חדש, הררי, עוין וקשה להגנה. העלייה לקרקע זכתה לסיקור עיתונאי נרחב בעיתוני התקופה. מפורסמת התמונה, שצולמה במהלכה, בה נראה יצחק שדה, חובק משני צדדיו את יגאל אלון ומשה דיין, על גבה כתב חיים ויצמן את המלים הנבואיות "המטה הכללי"(בצרפתית).

Moshe Dayan, Yitzhak Sadeh, and Yigal Allon. Kibbutz Hanita, 1938
Moshe Dayan, Yitzhak Sadeh, and Yigal Allon. Kibbutz Hanita, 1938

 קיבוץ חניתה – 10 דקות מראש הנקרה / 20 דקות מנהריה

השאר תגובה

דילוג לתוכן