מסעדת ארומה נתב"ג

כמה מוציאים הישראלים בנתב"ג לפני העלייה למטוס?

נסיעה לחו"ל מלווה תמיד בהוצאות, אך אלה מתחילות הרבה לפני שעולים למטוס ■ הכנסות רש"ת מפעילות מסחרית בשטחה בשנת 2011: כ-1.168 מיליארד שקל

ספיר פרץ פירסמה כתבה נהדרת ב- 07/08/2012, ב- Ynet אשר מדווחת על מצב המחירים של שרותים שונים בשדה התעופה הלאומי שלנו: ספרים, המרת מט"ח, חנייה, מוניות, כוס קפה וחידוש דרכון בנתב"ג. כמי שעבד בצוות שהקים את טרמינל 3 יש לי עניין שנתב"ג יהיה ידידותי למשתמש.  
*****
החופש בחו"ל מתחיל עבור רובנו כבר בשערי נתב"ג, אך דבר אחד (למעט העומס ועיכובים בטיסות) יכול להעיב על האווירה: תעריפים גבוהים ומקוממים הנגבים מלקוחות שבויים בשדה התעופה – החל מדמי חניה של עשרות עד 150 שקל ליום, דרך תעריף של קרוב ל-200 שקל בעבור נסיעה במונית מהשדה למרכז הארץ, ועד הוצאת דרכון בנוהל חירום – שמחירו מעל 1,000 שקל. אפילו הקפה בארומה יעלה שם יותר.

מזון ושתייה: הקפה בסניף ארומה בנתב"ג יקר יותר – מסעדת ארומה נתב"ג

גם במחירי המזון והשתייה נמצאו פערים במחירים. כך למשל, סנדוויץ' חלומי בארומה בנתב"ג (המשתייך לרשת ארומה ישראל) עולה 19 שקל לחצי כריך ו-29 שקל לכריך שלם.

אותו כריך בסניף ארומה בקניון קריית אונו (המשתייך אף הוא לארומה ישראל) עולה 16 שקל לחצי כריך ו-28 שקל לכריך שלם בישיבה ו-15 שקל ו-26 שקל בהתאמה לכריך לקחת.

פערים נמצאו גם בכריכים אחרים כמו חביתה וטונה.

גם אספרסו קצר יקר יותר ללגום בארומה נתב"ג: 10 שקל לעומת 8 שקלים לשבת ו-7 שקלים לקחת בארומה קריית אונו. כך גם קפוצ'ינו: 15 שקל בנתב"ג לעומת 12 שקל (לשבת) ו-11 שקל (לקחת) בקריית אונו.

מחירים גבוהים יותר מצאנו במוצרים נוספים בתפריט.

* תגובת ארומה: "בהתאם לתנאי המכרז, עלויות האחזקה והתפעול של ארומה בנתב"ג הן גבוהות ושונות במהותן מכל סניף אחר, ומכאן נובעת התאמת המחירים".

ארומה

לקריאת המאמר המלא: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000771909 

***

תגובת הושבילים לכתבה של ספיר פרץ

באולם מקבלי פנים, על עמודיו הדמוי-מצריים וריצוף שיש הודי, שמעתי מבני משפחתי שחזרזרו ארצה מביקור בחו"ל כמה הם נהנו ממוצרי סניף מסעדת ארומה הכשר למהדרין בנתב"ג. יקירי הצטיידו בכריכים המושקעים של ארומה ואפילו רכשו לחם חם וטרי ישר מהתנור כי בארץ היעד שלהן – הולנד – זה לא  פשוט לשמור כשרות. ניסיונם הטוב עומד לכאורה בסתירה למה שכתוב בכתבה המדהימה של ספיר פרץ. לכן לא התעצלתי וטלפנתי להנהלת רשת ארומה ושאלתי אם המחירים בנתב"ג גבוהים ויתר הסניפים ונעניתי שאמנם זה המצב גם היום.
מסקנה:
  • רש"ת גובה שכר דירה גבוה מאד המחייב העלאת מחירים
  • כדאי בכל זאת לקנות כריך איכותי כשר בארומה במיוחד אם טסים בחברה זרה.
***
ארומה סניף נתב"ג – מתחם האוכל, נתב"ג

א'-ה': 24 שעות
ו': 15:00 – 00:00
שבת: שעה מצאת השבת – 22:30

טלפון:

03-9757287

פקס:

03-5256778

כשרות:

כשר מהדרין

השאר תגובה

דילוג לתוכן