מושב חזון *

בית בחזון - הושבילים

המושב הוקם בשנת 1969, על ידי איגוד המושבים של הפועל המזרחי. הוא שוכן על מורדותיו הצפון-מערביים של הר חזון בגליל התחתון, בגובה של כ-440 מטר מעל פני הים ותשע ק״מ מזרחית מכרמיאל. חָזוֹן הוא מושב השייך למועצה אזורית מרום הגליל. המושב משקיף לנופים המרהיבים של בקעת בית הכרם, הר הלל, הר הארי, הר עצמון ותל שבע. מושב חזון מאופיין באוויר הרים צלול, שלווה ושקט. 

מוסדות קהילה ביישוב חזון

צרכניה, מבנה רב תכליתי(מתנ"סון), מרפאה, מועדון נוער, בית כנסת, מקווה, תחנת מד"א, מכולת, מגרש כדורגל שחב"ק, ג'ימבורי, מגרש כדורסל, פעוטון, גן ילדים

נוף משכונת הרחבה של חזון – הושבילים
צילום: הושבילים

צימרים בחזון

הצימרים בחזון ממוקמים על מורדותיו הצפוניים של הר חזון. לרשותכם באזור טיולי סוסים, אופניים, טרקטורונים, ג´יפים, שיט קיאקים, ורפטינג . מושב חזון ממוקם בלב יער פסטורלי בגליל העליון והוא מהווה נקודת מוצא טובה לטיולים בשל מיקומו בסמוך לאתרי טבע מגוונים כמו חר חזון, מאגר צלמון ובקעת בית נטופה.

מתחם הצימרים ב״חלום של יוסף" שייך לחברים ותיקים שלנו. ״חלום של יוסף" מיועד לזוגות ומבוגרים. כאן תוכלו להתחבר לשקט ולהתמלא באנרגיות מחודשות. במתחם שלוש בקתות עץ מרווחות וחמימות מול נוף גלילי עוצר נשימה.

חלום של יוסף – הושבילים
חלום של יוסף – הושבילים

הר חזון

הר חזון הוא הר בולט ברכס במרכז הגליל תחתון בגובה 584 מטר. הכביש אל ההר נמצא ממערב לכביש אלמע'אר, במדרונו הצפוני-מערבי של ההר נימצא מושב חזון.

הר חזון הוא אחת משתי פסגותיו של רכס הרי שגור , הגבוה שברכסי הגליל התחתון . פסגת ההר , ברום של 584 מ', היא אחד המצפורים היפים בגליל . הר חזון בנוי בעיקרו סלעי חור מתקופת הקרטיקון התחתון . במקומות אחדים , כגון על הפסגה , מוגנים סלעים אלה מפני בליה בשכבת סלעי דולומיט מגיל הקנומן התחתון . המבנה הגיאולוגי של הר חזון ניכר בשכבות הנראות מן הכביש העולה למושב חזון.

עתיקות הר חזון

בפסגת ההר נמצא מבצר שבנה יוסף בן מתתיהו בגליל בתחילת המרד הגדול נגד הרומאים. המבצר ממוקם בנקודה אסטרטגית ויש ממנו תצפית רחבה על הסביבה.

אל-מנסורה – المنصورة

חזון הוקם על אדמות הכפר הערבי הישוב אל מנסורה שתושבי ברחו במלחמת השחרור ב-10 למאי 1948.

Public Domain – 1870s map of the area of al-Mansura, Tiberias from the PEF Survey of Palestine
A 1940s map of the area of al-Mansura, Tiberias from the PEF Survey of Palestine – Public Domain

כלכלת המושב

במושב מתגוררים כ-300 תושבים. רובם מתפרנסים מחקלאות (ענף הלול לביצים לדוגמה), מקצועות חופשיים ואירוח כפרי.

נוף ממושב חזון – הושבילים

השאר תגובה

דילוג לתוכן