כל אחד וההושעיה שלו

עבור הקורא הספרותי: הושעיה שוכנת בהרי הגליל התחתון, טבולה בירק, נוף פסטורלי, שדות בר חרושי תלם ומרעה צאן ובקר.

עבור הקורא העירוני: יישוב שינה לערי עבודה בכל הארץ. תושביו מתגוררים בבתי קרקע מרווחים על מגרשים מטופחים. כבישים שקטים ומגוון שירותים. המקום מגשים את חלומם של רבים בו היו רוצים לגדל את ילדיהם או אליו היו רוצים לפרוש בפנסיה. תל אביבים נוסעים יותר משעה וחצי רק להריח את הפרחים בהושעיה.

עבור הקורא הדתי: יישוב דתי תוסס הכולל את כל מה שחיוני לחיים תורניים: ארבעה בתי כנסת (נוסח בני עקיבא, עדות המזרח, תימני, וקרליבך – וגם מנין נשים) רב יישוב, בית מדרש משכן גלעד (בית מדרש על שם גלעד פישר הי"ד), שיעורי תורה, בית ספר ממ"ד, מקווה, תנועת נוער דתית (בני עקיבא) צרכניה כשרה שומרת שבת ושמיטה.

עבור הקורא הציוני: הושעיה היא "התנחלות של הקונסנסוס" המגשימה את יעדי ייהוד הגליל. היא ממוקמת באמצעו של ריכוז מטרופוליטי של ערביי ארץ ישראל מוסלמים, נוצרים ובדואים. סביב אגם אשכול מרקם היישובים מגוון ביותר וכולל, בין היתר, יישובים קהילתיים, קיבוצים, מושבים, כפרים ערביים, יישובים חילוניים, יישובים דתיים, יישוב קונסרבטיבי ביחד בשקט ובשלוה.

עבור הגיאוגרף: מצפה ממוקם על גבעה שולטת על בקעת תורען ובקעת בית נטופה, בין רכס הרי נצרת מדרום ובין רכס הרי תורען ורכס הרי יודפת מצפון.

עבור הקורא התומך בגוש הלאומי: שם גר "מה שמו". ידוע שזה ישוב שמאלני.
עבור הקורא התומך במימד: כל הרחובות על שם ישובי גוש קטיף. ידוע שזה ישוב ימיני.

אני אוהב את כוווולם!

השאר תגובה

דילוג לתוכן