כיכר עמנואל שפר, איזור התעשיה כרמיאל

כיכר עמנואל שפר כיכר עמנואל שפר

מה דינוזאורים בגליל? – כיכר עמנואל שפר

באיזור התעשיה של כרמיאל בדרך למכמנים עוברים בכיכר על שם מאמן נבחרת ישראל בעבר עמנואל שפר. אני לא חסיד גדול של כדורגל אבל הפסלים משכו את תשומת לבי האסתטית. מה בדיוק אמורים הדינוזאורים הללו להביע? בכל מקרה גיגלתי ומצאתי סיפור מעניין הכולל ידידות, יוזמה ופוליטיקה.

שפר זכור לאוהדי הכדורגל כמאמן עתיר הישגים, בין השאר כאשר הנבחרת הגיע להשתתפות במונדיאל, תחת הדרכתו. מה שפחות ידוע, אולי רק לקומץ ותיקי העיר כרמיאל, הוא ש"מר כדורגל" היה תעשיין מצליח שהקים מספר מפעלים במקומות שונים בארץ. ביניהם היה מפעל מוכר "אלוף ספורט" בכרמיאל שבשיאו העסיק כ-600 עובדים. היבט נוסף של הקשר לעיר, אחד מארבעת בניו, פרופ' משה שפר, רופא במרכז הרפואי זיו בצפת , תושב כרמיאל. לאחר פטירתו של עמנואל שפר ז"ל , הקימה המשפחה קרן להנצחת שמו, במקומות שונים בארץ נקראו רחובות על שמו.

בכרמיאל המשפחה החליטה להנציחו דווקא כתעשיין. הוצע לקרוא לכיכר באזור התעשייה על שמו "ככר שפר". ח"כ רובי ריבלין , ידיד קרוב של שפר הגיע במיוחד מירושלים והיה לאורח המרכזי בטקס. עת נשא דברים סיפר ריבלין על חברותו ארוכת השנים, חברות אמיצה. הוא סיפר בין השאר כי את שמו רובי היה זה שפר שהסב עבורו מראובן.

השאר תגובה

דילוג לתוכן