יש מאין – חוה אקולוגית חינוכית

יש מאין – חוה אקולוגית חינוכית

חוות "קיימא נהלל"-לשעבר "יש מאין" נודע לי מפי מירב כרמי בהרצאה לרגל ראש חודש במשכן גלעד בהושעיה. דבריה של מירב מיד עשו לי קליק והבנתי שיש פה משהו מעניין. פניתי אליה לאחר כמה ימים בטלפון והוזמנתי לבקר בחווה.  אני ממליץ לכל אחד לבקר שם ולשמוע מעט מהפרויקטים האקולוגיים של מירב. מירב הסכימה לארח את "הושבילים" ונסעתי לנהלל. רק הסיור במושב העגלגל הזה הוא חוויה וסיבה מספקת לבקר במקום. השילוט לא כך ברור ולכן שימו לב היטב לשילוט לחות "יש מאין". נפגשנו בחדר המרכזי של הבית האקולוגי: חבילות קש מטויחות בבוץ. ראו את התמונות.

החווה, שנמצאת המושב נהלל, משמשת כמרכז הדגמה לשיטות גינון ואורח חיים מקיימים וכמרכז לשימוש חוזר. בחווה מתקיימים סיורים ומצגות, קורסי פרמקלצ'ר – שיטת תכנון לתרבות חקלאית בת קיימא, סדנאות בנייה אקולוגית, גינון חסכוני במים, קומפוסט ופעילויות לצוותי חינוך, ילדים ונוער.

לפנות שמאלה


החווה פתוחה למבקרים בכל שבת אחרונה של החודש בה מתקיים "שוק החלפות" קהילתי שמטרתו להגדיל את נפח השימוש החוזר בדברים שכבר ישנם, להקטין את הצריכה, לעודד שיתופי פעולה מקומיים ולהזכיר את השפע שהוא מנת חלקנו. ניתן לבקר בימי חו"ל לפי תיאום מראש.

חדר ההדרכה בבית האקולוגי
הבית הגיאודזי

במתחם החווה גינה אורגנית, מערכות איסוף מי גשם וטיהור מים אפורים, מבנים בבנייה אקולוגית מאדמת העמק, פתרונות קומפוסט ועוד…
החווה מציעה שירותי תיכנון ואחזקת גינות חסכוניות במים, שירות פינוי אקולוגי המוודא שהאשפה תגיע לפתרונות קצה של שימוש חוזר ומיחזור, בנייה אקולוגית ובנייה בעץ של חממות, קומפוסטרים וכיוב'.

מיחזור
שמירת וטיהור מים
לופה גדלה במקלחת קיץ האקולוגית. מי המקלחת משקים עצי פרי סמוכים

חוות "קיימא נהלל" – לפרטים נוספים, תיאום ביקורים וסדנאות יש לפנות למירב כרמי בנייד 054-4401918    

ירקות חורף במצע "לזניה": שכבות של עץ גרוס, קומפוסט וקש.
גן ילדים אקולוגי

 

 

תחרות הטיולים של "הושבילים"

‪http://wp.me/pjDSP-15E

 

 

 

השאר תגובה

דילוג לתוכן