טעם עם הגולן

השבוע הושבילים השתתף בסיור טעם עם הגולן של הבלוגרית אפרת מוסקוביץ. אפרת היא בעלת הבלוג איך להרשים את חמותך. אפרת עשתה שיעורי בית וחקרה את המטבח הדרוזי של צפון הגולן במשך חדשים רבים. כתוצאה היא הכינה לכם מסלולים נהדרים ל״אוהבי בישול״ ו״אוהבי אכילה״. איך אפרת אומרת? זה היכרות אינטימית עם המטבח הדרוזי של צפון הגולן. 

הסיורים של ׳טעם עם הגולן׳ כוללים ארוחות של מטעמים דרוזים, הכנת קנאפה במו ידיכם, מפגש עם מוצרים אקזוטיים בשווקים ובבתי מלאכה שונים, סיפורים על נשים פורצות דרך, ונהיגה עצמית ברכבים פרטיים במרחבי צפון הגולן.

כמובן שהסיור מתחיל בחורשה מוצלת עם קפה וכיבוד בנוסח דרוזי כשאפרת מתארת את התחנות במסלול ומצחיגה כל אורח שמשתתף.

2019-06-30 10.50.45

תחנה #1 אוכל דרוזי

התחנה הראשונה היתה אוכל כפרי דרוזי מיוחד וסיפור מרתק. בעונה המתאימה אפשר לתכנן גם קטיף עצמי של דובדבנים ותפוחים. בצ׳יק השולחנות התמלאו במחר מנות. זכינו להסבר מפורט על כל אחת ואחת.

לסיום הארוחה התכבדנו בתה מאטה האחוב במיוחד על הדרוזיות. מאטה (Mate) הוא משקה עתיר קפאין העשוי חליטת עלים מצמח בשם "יירבה מאטה" (yerba mate) מדרום אמריקה. נהוג לשתות את המאטה כפעילות חברתית. שותים באמצעות כפית חלולה – אחד לכל האורחים. מעבירים מיד ליד. האחרון חייב שתות כל המשקה המר שנשאר.

תחנה #2 שוק דרוזי כפרי

כשנכנסתי לשור הדרוזי פתאום הרגשתי שאני לא בישראל. אמנם מדברים עברית יפה אבל כל המוצרים בשוק היו חדשים לי. כל אריזה מספרת סיפור בינלאומי.

תחנה #3 טחנת קמח על ההר

טחנת הקמח הקטנה הזו מעבדת מגוון רחב של קמחים ותבלינים נדירים מתוצרת ישראל, הרשות הפלסטינית, וחו״ל.

תחנה #4 קנאפה, קטאיף, ובקלאווה

קודם כל לומדים ואחר כך עושים סדנת קנאפה. בסוף טועמים ממעשה ידינו וכמובן קונים קצת לבית.

 

סיורי ׳טעם עם הגולן׳ מתאימים לקבוצות קטנות לימי גיבוש ובילוי. הסיורים הם צמחוניים ומתאים למבוגרים. מספר המקומות מוגבל ומותנה במינימום משתתפים.

איך מתקשרים?            אפרת: 052-8348489

השאר תגובה

דילוג לתוכן