טיול פוסט-פסח

באווירה הפוסט ציוני השוררת בחוגים מסוימים בארצנו, החלטתי לצאת אל טיול "פוסט-פסחי" בשדות סביב הושעיה. כמובן ירדתי דרך נחל כהנים החוצה את יער של קק"ל, עם תחנה במצפה הדגלים מעל כביש הכניסה לישוב, לכיוון שדות מושב ציפורי מצפון להושעיה. מומלץ לכולם לנסות את הדרך. יש שביל עזים כמעט כל אורך הדרך. צריך להתגבר על סלעים, מדרגות וירידה תלולה אך לא יותר מדי – הכל במידה משפחתית. השמש עדיין אינה חמה מדי ונהניתי גם מכמה בריזות. נעלמו כל אותם פרחי בר הצבעוניים המלווים אותנו במשך האביב ואת מקומם תופסים קוצים למיניהם. עדיין נראים דם המכבי האחרונים יחד עם חרחבינה מכחילה.

סוף עונת דם המכבים
סוף עונת דם המכבים

שדות הכלניות עברו מהפכה. לאחר שהפרות לעסו את שאריות הכלניות, האדמה נחרשה, עוצבו ארוגות והתקנו מערכות מים וחממה. אפשר להשתהות כמה השדה הזה מהונדס עם כיסוי נילון, טפטפות ממוחשבות ושתילי חישתיל המתוחכמים.

שדות מהונדסים של מושב ציפורי
שדות מהונדסים של מושב ציפורי

חציתי את הכביש והלכתי "דורך" בשדה חיטה שכבר נקצר. שמתי לב שאנשי השומר החדש חידש את הסימון השחור  של הדרך החקלאית המובילה למרכז התרבותי שלהם הסמוך. ניצלתי את ההזדמנות גם לנוח בחיק הטבע.

מזכיר תמונה של ואן גוך?
מזכיר תמונה של ואן גוך?

חתיתי את הגדר בין השטח החקלאי ובין יער האלונים השמור ופניתי לעלות לכיוון רח' מורג. כאן שמתי לב לסימון הירוק החדש המציין את דרך הכלניות המחבר בין שביל הזאעתר ושלב ו'. השטח מכוסה זרעונים כמו המן שאכלו אבותינו. צמחי הצלף התחילו לפרוח. אכלתם פעם צלפים כבושים?

מן במדבר
מן במדבר
זהירות - צלף בשטח!
זהירות – צלף בשטח!

בסוף העליה מגיעים לפשפש של שלב ז' שתיבנה בקרוב! חיפשתי ללא הצלחה את העתיקות ואת השבלי הרומי. הם כנראה קבורים היטב. האם יש למישהו צילום של זה? בכל אופן כך נראה הכביש הראשי של שלב ז' ביוני 2009 .

רחוב ראשי בשלב ז'
רחוב ראשי בשלב ז'

או! גם ברח' שירת בים חיכתה לי הפתעה – שלג צהוב וזימזום של דבורים העושות את מלאכת איסוף הצוף.

שלג צהוב ביוני - איך קוראים לעץ הזה?
שלג צהוב ביוני – איך קוראים לעץ הזה?

שבת שלום!

השאר תגובה

דילוג לתוכן