טיול עשירי בחוג משוטטי הושעיה: "נצרת"

נצרת – שוק, סמטה, חצר, מזרח, תצפית, בתי אמידים ובשורה – סיור מסכם ומומלץ של משוטטי הושעיה. תאריך הסיור, יום שישי, ערש"ק בלק, 25.6.10. כתב: מתניה מיה

 רציתי לעשות טיול מיוחד שייקרא "נצרת למתקדמים". אבל יש לי קבוצה ואני לא לבד. לאחר בירור קצר שערכו חברי הקבוצה, הסתבר שהסיור: "נצרת למתקדמים" מיועד לכאלה שמכירים את נצרת, ואילו קבוצתנו, הגם שהתברכה במגוון אנשים מוכשרים ובעלי ניסיון, איננה נמנה על אלו. החלטתי לקרוא לסיור "נצרת" כי זה מה שהוא – נצרת, כמו שאני מכיר ויודע אותה. עיר עתיקה, אבל לא ממש; עיר גנים, אבל גם צפופה ביותר; העיר הישראלית הערבית הגדולה ביותר ואחד המקומות החשובים לנצרות בעולם. תצפיות, אנשים, גגות, כנסיות, שוק, מסגדים, תיירות. נצרת בשבילי היא גם העיר הכי קרובה לכפר הנידח בו גדלתי, ונקודת מבט סובייקטיבית זו תובא גם היא במהלך הסיור.

 מסלול הטיול: מטיילת נבי סעין, הלא היא ארמון הנציב הנצרתי, נרד אל העיר. נעבור בתקרות מצוירות ובתי אמידים, בכנסיות, ובאתרי התיירות, מרכז העיר והשוק. על אף שהסיור נקרא נצרת למתחילים הוא ייחודי ואינני מכיר הרבה מדריכים שאינם בני האזור, שמסוגלים לו.

 טיילת נבי סעין: תצפית מרהיבה לכיוון צפון. כאן מסתכלים על הושעיה ואפילו על בית רימון מלמעלה. לא רחוק נמצאת כנסיית ישוע הנער (סליזיאן) המתחרה עם מסגד נבי סעין על השליטה בנוף.

 אופי הטיול: יהיו גם עליות, אך בגדול – קל ברגל (חוץ מברגל השמאלית – נהג רכב ידני יצטרך להיות מיומן בזינוקים בעלייה – ראו הוזהרתם), עירוני – מעט הליכה והרבה הסברים.

אמנם כנסיות ונצרות אינם נושא יחיד בטיול, אך בסיור בנצרת לא ניתן להתעלם מהם. נתחשב במגבלות ובשיטות ההלכתיות של כל אחד, אך הטיול איננו מיועד לרגישים לנצרות (אם אתם לא מבינים על מה אני מדבר – תמשיכו הלאה)

 שעות ונקודות מפגש: 07:45 בצומת ציפורי, לכיוון נצרת.

שעה משוערת לסיום – 12:00, שלא נתקע בפקקים של יום שישי בדרך לגן. מי שרוצה יוכל להישאר לתפילת יום השישי המרשימה במסגד / מקאם שיהאב א-דין.

ציוד:1.5 ל' מים, כובע ונעליים טובות (אפשר גם סנדלים, אבל טובות).

ציוד ייחודי: מכנסיים ארוכים לגברים וביגוד צנוע לנשים, כסף קטן לכניסה לאתרים.

מזג אוויר: הטיול לא מתבטל

 הפעמים הבאות:

3.9 ספטמבר – פתיחת העונה השנייה… (פרטים בחופש הגדול)

8.10 – אוקטובר, 5.11 – נובמבר, 26.11 – דצמבר.

בגדול שריינו לעצמכם יום שישי ראשון של חודש לועזי

 מתניה – 0544569795

matanesy@gmail.com

השאר תגובה

דילוג לתוכן