מכתש רמון

טיול מכתש רמון

זהו! סוף-סוף אנו נרשמנו לטיול ג'יפים במכתש רמון.

זה לא קשה למצוא אתרי טיולים באינטרנט, ולא משנה איזו חברה בוחרים כי, לאחר שיחה "מקצועית" עם בעל החברה, הסתבר שכל האתרים בעמוד התוצאות הראשון בגוגל הם שלו –  ומדובר באותו לנדרובר קופצני בו נסענו.

כדי לקצר את הדרך דרומה, "עשינו" שבת אצל אחד הילדים. זאת חכמה לתכנן מראש שהילדים יגורו בתפזורת גיאוגרפית הנוחה לביקורי סבא וסבתא.

ניתן להזמין טיול באיזה אורך שמתאים לך: משעתיים עד יומיים. הנהג-מדריך מכין חומר לימודי מגוון של מפות, תמונות, מסלולים. על תשכחו להביא כובע, סנדוויצ'ים, מגן קרינה והרבה מ-י-ם!!!

הסיור בדרך כלל כולל את מרפסת התצפית הצוק הצפוני, מרכז מבקרים אור-קולי ממוזג, המנסרה, הפריזמות, קיר אמוניטים, נחל רמון, תצפית בהצוק הדרומי של המכתש עוד הרבה אטרקציות. כדאי לקרוא מראש.

בכל טיול גי'פים יש קטע שהנהג מתחיל להעלות ולטפס בשיפוע סלעי ותלול ומקפיץ את הנוסעים. תהיו מוכנים לזה.

500 מליון שנה היסטוריה בנחל רמון במכתש רמון
500 מליון שנה היסטוריה בנחל רמון במכתש רמון

מאד התרשמתי משכבות בנחל רמון המספרות נרטיב של מעל 500 מליון שנה של חום וקור, ים ויובש, נהרות ממזרח נהרות ממערב ופעילות געשית. אפילו מצאנו מאובן של שבלול עתיק שמיד זהה אותו המדריך בחוברת ההדרכה שלו.

שבלול מאובן מתחתית הים של מכתש רמון
שבלול מאובן מתחתית הים של מכתש רמון

בנסיעה צפונה מומלץ להיכנס לשדה בוקר לקבר בן גוריון ולסייר רגלית בגן היפה המאוכלס על ידי יעלים ידידותיים מאד. התצפית לנחל צין הרהיב. יש עדות לכך שבוגרי החוג לקרטה של הושעיה ביקרו שם.

בעל חגורה כתומה מביט על נחל צין
בעל חגורה כתומה מביט על נחל צין

כמובן שיש להיזהר מגמלים בדרך.

זהירות גמלים!
זהירות גמלים!

השאר תגובה

דילוג לתוכן