חוף הצבים

נחל אלכסנדר – חוף הצבים

"הקייטנה של סבתא" ביקרה בחוף הצבים של נחל אלכסנדר בהמלצת מאמר שהופיע בעיתון ישראל היום. נסעתי צפונה בכביש 4 ופניתי שמאלה לכפר ויתקין ומשם נסענו 2 ק"מ. לפני הגשר היה שלט אבל בסוף הירידה היו ארבע אפשרויות של המשך. השילוט מאד לקוי וגם נהגים ותיקים צריכים להתעכב ולשאול תושבים מקומיים איך להגיע לצבים. (השילוט למתקן טיהור השפכים לעומת זאת הוא גדול ובולט.)

באינטרנט ממליצים בכלל להיכנס מכביש 2. האם יש לכם נסיון טוב עם השילוט בקצה המערבי?

למרות זאת הילדים מאד התרשמו מהצבים ומהנוף. כדי לעלות על מגדל התצפית מעץ. תביאו משקפת ותראו את הנוף למרחקים. ליד המים עומדים ספסלים מוצלים לתצפית נוחה ובטוחה על הצבים. הצבים התעלמו מכל הסובב אותם ורק לסירוגין השתזפו וקפצו למים. צבים רכים מכל הגדלים שחו במים. כדאי להסתכל על האף המוזר שלהם- כמו שנורקל. שפע של בעלי חיים וציפורים מתגוררים בחוף הנהדר הזה. קיימים שלטי הסבר עם תמונות של בעלי החיים כדי להקל על זיהויים ולידם מפות של כל פארק נחל אלכסנדר.

יש פארק עם גינון יפה, מגדל תצפית, שרותים כימיים, ושולחנות לפיקניק וכמובן גם חניה מסודרת. בגדה ממול מחכים לכם מתקני כושר. לבריאות! גם שביל ישראל עובר בפארק נחל אלכסנדר. הכניסה ללא תשלום ויש מי שתיה במקום. החוף נגיש לנכים.

אפילו התנועה של הרכבות ברקע שעשע את הילדים.

רוכבי אופנים יכולים ליהנות ממסלול נהדר.

השאר תגובה

דילוג לתוכן