חוג אופנים בארץ יהודה

חוג אופנים בארץ יהודה  בהדרכת גדי חיימוב

סדרה של 9 טיולי אופניים ברחבי יהודה ושומרון במסלולים לא מכורים בין מעיינות, חורבת, פינות חמד והנופים המיוחדים של אזור ההר של ארצינו

יום שישי, כ"ד בטבת (27/12)

נלך לעזאזל

נצא מהישוב קידר נעלה להר מונטאר המזוהה עם הר העזאזל. משם נמשיך לתצפית על מנזר מר סבא ונשמע על נזירות מדבר יהודה .נעלה צפונה בספר המדבר עד למישור אדומים –

למעוניינים בסוף המסלול סיור באתר מנזר אבטימיס בתשלום לאתר.

שעת מפגש בכיכר בכניסה למעלה אדומים – 6:00

יום שישי, ט' שבט (10/1)

רוכבים בעקבות הל'ה

בשבוע בו יצאה מחלקת הל"ה לעזרת גוש עציון במלחמת העצמאות ולא שבה נצא אנחנו בעקבותיהם. נתחיל במושב נחם, שם שכן המושב הר טוב, ממנו יצאה המחלקה, נקיף את מבנה המשטרה הבריטי, נעצור לארוחה קלה בעינות דקלים נעפיל לבית ג'ימאל ונראה את התפשטותה של העיר בית שמש לכוון הפארק המתוכנן . נשמע על פרויקט פצלי השמן ונסיים בקיבוץ נתיב הל'ה באנדרטה לזכר הנופלים.

יום שישי, ל בשבט (31/1)

נרד (א)פרתה בדרך יריחו

נצא מענתות עירו של ירמיה הנביא ונרכב דרך המורדות הדרומים של ואדי קלת. נשמע על המאורעות שאירעו בנחל במלחמות העולם הראשונה והשנייה. נחצה את היישוב כפר אדומים, נעבור בעין קלט הפועם לסרוגין ונסיים במצפה יריחו.

יום שישי, כ"א אדר א (21/2)

פריחה וטבע בעמקי התלם

נצא מהיישוב תלם דרך חורבת א-טייבה המזוהה כיישוב קדום מימי בית שני ובעין פרעה ממנו יצאה אמת המים קדומה לבית גוברין. נעפיל לחרבת פרעה בינות שרידי עצי חורש ביער אם סובא – נהנה מנופם של האורנים, הקטלבים, החרובים והאלונים. נבקר בחרבת נאבי סאלח ונסיים באדורה.

יום שישי, כ"ו באדר ב' (28/3)

חג הגז אצל נבל בכרמל

לקראת הקיץ הממשמש ובא גוזזים הרועים את הצמר. חג הוא להם. נצא למדבר כרמל אזור המרעה מימי דוד ועד היום . נצא מהיישוב מעון, נעבור בחוות מעון ובחרבת אום טוני נמשיך אל בית הכנסת העתיק במעון שנחפר ע"י דוד עמית וצבי אילן זיכרונם לברכה ונסיים בעיר העברית הקדומה סוסיא .

יום שישי, ב' באייר (2/5)

הסינגל של הגוש

לקראת יום הזיכרון נרכב בגוש עציון, נהנה מהנופים של פסגת הרי יהודה ונשמע על הקרבות והנופלים. נצא מנווה דניאל על הסינגל של גוש עציון – נעבור בדרך האבות והמקווה מימי בית שני נקיף את ראש צורים נמשיך למנזר הרוסי –מוקד קרב כ"ה בניסן החשוב בתולדות גוש עציון. נרד לעין יצחק להמשך הסינגל לחורבת ג'ומג'ום- אתר מי בית שני ונסיים בבת עין.

יום שישי, א' בסיוון (30/5)

הספארי של ההר בנחל מודיעים

נצא לתצפיות על יונקים החיים בין הגדרות ההפרדה. בשמורה מסתובבים מגוון רחב של יונקים-חזירים שועלים תנים צביים ארנבות ועוד. נבקר בחרבת סילה ובה מתקנים חקלאיים מרשימים וכנסיה ביזאנטית .נעלה לעין גנאן ונסיים בבית חורון.

עלות לקורס – 590 ₪ לאדם

עלות לסיור בודד (על בסיס מקום פנוי) – 80 ₪ לאדם

 

לפרטים נוספים והרשמה – לחץ כאן

בית ספר שדה כפר עציון (ע"ר) – 02-9935133 או http://www.k-etzion.co.il/

השאר תגובה

דילוג לתוכן