המוזיאון לראשית ההתישבות – קיבוץ יפעת

הושבילים ביקר במוזיאון לראשית ההתישבות בקיבוץ יפעת. מדי קיץ משפחת הושבילים מזמינה הרכבים שונים של נכדים לבלות ב"קייטנה של סבתא". השנה ביקרנו במזיאון הפעיל ביפעת (המרכז לחוויה חלוצית קיבוץ יפעת) לפעילות מהנה וחינוכית. מומלץ להתארגן בקבוצה של לפחות עשר נפשות כדי לזכות בהדרכה וצ'ופר של "חדר יצירה" ממוזג. המתחם בנוי כמוזיאון פתוח שמדגים חיי החלוצים של עמק יזרעאל באמצעות כלים אוטנטיים, מבנים משומרים ומכונות חקלאיות אמיתיים. כל המבנים ממוקמים מתחת לגגונים המגינים על המבקרים בחורף מגשמים ומעניקים צל בעונת הקיץ – אבל בכל זאת חם. רוב האטרקציות המיוחדות מתקיימות בשבתות ודתיים מבקרים בעיקר בחופשות ובחול המועד. סבים מלווים יכולים לאשר שגם הם יודעים מה זה קופסא כחולה ולספר על "בית ילדים" בקיבוץ. זאת חוויה משפחתית נהדרת ומומלצת.

המוזיאון הוא רב-גווני ומציג את הוואי הקיבוץ והמושב באמצעות סרט DVD, ומצגות אודות ראשונים, קק"ל, ייבוש ביצות, נשים חלוצות, חקלאות, צאן, מרעה, חריש, זריעה, כלי עבודה, קציר, דיש, דבש, צרכניה, לול, גן ירק, נגריה, מרפאה, בית ספר, מים, רפת, בית ילדים, מחסן בגדים וחדר אוכל. ילדים יכולים בעצמם להתנסות ב"כביסה חלוצית" נגריה אמיתית וכן ללבושות תלבושות בנות התקופה.
לאחר ההדרכה ופינות הפעילות ויצירה ניתן ניתן לרכוש מוצרים כשרים בקיוסק של המוזיאון ולשבת ליד שולחנות בתצפית מהממת על עמק יזרעאל.

השאר תגובה

דילוג לתוכן