המדריך למטייל בשומרון

טיילתי גם עם דביר וגם עם נתנאל במסגרת מטיילים בוגרי שביל ישראל. הם פשוט 10! אין עליהם!

המדריך למטייל בשומרון

 

חברות וחברים שלום!

 

כבר שלוש שנים שאנחנו עמלים על הפקת כרכי 'המדריך למטייל בשומרון'. את הצורך למדריך בהיר ומפורט שייתן מענה למטייל, לחוקר וללומד – הרגשנו מהשטח, מאלפי המטיילים שחזרו לטייל בשנים האחרונות בנופי השומרון. על אף שמבחינה תיירותית האזור התפתח מאד – מצפורים, שבילים מסומנים, מעיינות משופצים ועוד… טרם יצא ספר טיולים מקיף שיסייע למטייל שמעוניין להכיר את האזור.

החלטנו כי על אף שאנחנו מוצאים את הספר לבד, ללא שום גוף תומך, לא נחסוך ברמת הכתיבה וההפקה. זמן וממון רב הושקעו בכדי להוציא מוצר איכותי וחדשני שיכבד אזור עשיר כל כך.  

לאחר השקעה עצמית גבוהה בהפקת המדריך, חסר לנו את הסכום הסופי להדפסת הכרכים.

רכישה מוקדמת של כרכי המדריך תעזור לנו לא רק בסכום ההדפסה, אלא גם באינדיקציה לגבי כמות הספרים שיודפסו. התחייבותכם לרכישה מוקדמת תזכה אתכם לקבל ראשונים מוצר ייחודי ואיכותי וגם תהפוך אתכם לשותפים בפרויקט ציוני ראשון מסוגו.

אנחנו מודים מקרב לב לכל מי שיעזור ויתמוך במפעל חשוב זה.

מה כולל המדריך?

שני כרכי המדריך פורשים בצורה בהירה ומעמיקה 44 מסלולים ברחבי השומרון – 22 בכל כרך. בכל מסלול טיול מתוארים אתרים רבים והצעת המסלול טומנת בחובה אתרים ארכיאולוגיים, נחלים, מעיינות, תצפיות ועוד. כל מסלול מספר את סיפורו של האזור ונוגע במגוון תחומים – היסטוריה, תנ"ך, טבע ונוף ועוד…

על מנת שהמדריך יהיה כמה שיותר פרקטי עבור המטייל, אספנו מאות עזרים שימושיים:

מפות מפורטות לכל אתר ומסלול, תמונות פנוראמיות מכל תצפית מרכזית בשומרון עם מראי מקום לאתרים הנצפים, תצלומי אוויר להכרת אתרים ארכיאולוגיים, תרשימים ותצלומי ממצאים חשובים וכן מאות תמונות מרהיבות מכל פינה בשומרון.

בתחילת המדריך מוצגים מבואות שבהם רקע כללי על השומרון וכלים לתכנון טיול הכוללים מספרי טלפון חשובים, מפות וסיווג ביטחוני לכל מסלול (רמת התיאום הנדרשת).

המדריך כולל שני כרכים בכריכה קשה ובהם כ-650 עמודי צבע.

פנוראמות לדוגמא (בספר פרוש על שני עמודים):

לאלו אזורים מתייחס המדריך?

הספרים מתייחסים לרוב תחומי השומרון ההיסטורי – מעמק שילה בדרום ועד עמק יזרעאל בצפון. תחום זה כולל מספר אזורי טיול שבכל אחד מהם מגוון מסלולים: גוש שילה, לב ההר (ארץ שכם), צפון השומרון, מערב השומרון והדום הר שומרון.

מסלול לדוגמא (כל ריבוע מציין שני עמודים):

ראשי פרקים (מסלולים) לדוגמא:

חוקרים וסיירים ממליצים על הספר:

"הספר 'המדריך למטייל בשומרון' הוא חגיגה לחובבי הנוף והטיול בישראל ובעיקר לאלו הרוצים להעמיק את היכרותם עם נופי השומרון הנהדרים. מסלולי הטיול מוצגים בצורה בהירה ובתיאור המסלולים משולב מידע עשיר ועדכני על כל אתר ואתר במסלול. עיצובו של הספר יוצא דופן! מבחר נהדר של תמונות באיכות מעולה, צילומי פנוראמות נופיות מנקודות תצפית בשטח – רעיון מצוין, המחליף את השיטה הישנה של "שושנת תצפית" עם אזימוטים וטווחים. יישר כוח לעושים במלאכה."

מנחם מרקוס, סייר, גאומורפולוג ומחבר סדרת ספרים בידיעת הארץ

"עד מלחמת ששת הימים לא דרכה רגל יהודית בשומרון והאזור רחב-הידיים, המקום בו התגבש עמנו על פי המקרא, היה בלתי ידוע. חבל הארץ הגדול שבין עמק יזרעאל לים המלח ובין הירדן לשרון הפך יעד ראשי להתיישבות יהודית גדולה ולמחקר מפורט כאחד. בשל ראשוניותו – היותו אזור לא מופרע – ראה השומרון תגליות היסטוריות מרכזיות בתולדות עמנו, ששנים רבות לא היו כמוהן: ההתנחלות הישראלית על היבטיה הרבים, ממלכת ישראל הצפונית, המזבח בהר עיבל, האתר בשילה, ארובות-נרבתא, התיישבות הכותים ורבות אחרות. ולאחר החומר המחקרי הגיע עת הסיור והטיול. שנים חיכה המסייר הישראלי למדריך זמין, שיכוון אותו אל אתרי השומרון. והנה, כולנו מקווים שהחלל יתמלא עם צאתו לאור של 'המדריך למטייל בשומרון'. אנו מייחלים שהספר האמור, שבא בעיתו, מכסה באופן מלא ואובייקטיבי את הנופים והאתרים שנפתחו לפנינו. כה לחי!"

פרופ' אדם זרטל, אוניברסיטת חיפה ומכללת כנרת, ארכיאולוג מקראי

"לפני 45 שנה נתגלו לפנינו בשנית נופי השומרון. אני זוכר את עצמי כצעיר, הפוסע את צעדיו הראשונים בחקר ארץ ישראל, ומבחין כיצד מתעוררים המקורות וחיים לפני. השומרון שימר טוב יותר מאזורים אחרים את הנוף הקדום, את הכפר הקדום ואורחות החיים, ופתח אופקים חדשים בחקר התנ"ך וספרות חז"ל כאחד. בשנים האחרונות שוב נפתח בפנינו האזור לסיורים ויפה עשו דביר רביב ונתנאל אלינסון, בני הדור הצעיר ומבכירי הסיירים והחוקרים של האזור, שריכזו מסלולי הליכה השווים לכל נפש ופתוחים לפני משפחות ומטיבי לכת כאחד. הסיורים מוסברים היטב, מונגשים כהלכה ומעודכנים מבחינה מחקרית. ספר זה מתאים לא רק למטייל המומחה והלומד אלא גם למי שרוצה סתם ליהנות מפיסות נוף מרשימות ממבחר הנופים של ארץ ישראל."

פרופ' זאב ספראי, חוקר ארץ-ישראל בתקופת בית שני, משנה ותלמוד

באהבה!

דביר רביב ונתנאל ינסון

 

הפרוייקט של

דביר רביב ונתנאל אלינסון

 שלח הודעה

דביר רביב – תושב קידה, דוקטורנט במחלקה ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, סייר וחוקר באזורי יהודה ושומרון. נתנאל אלינסון – תושב קידה, סייר וחוקר, ממחדשי תחום ההדרכה בשומרון וכיום מנהל גרעין צמרת של המועצה הציונית בישראל.
26תומכים₪7548מתוך ₪80,0009%מומן36ימים שנותרו
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו

שני כרכי המדריך למטייל בשומרון במחיר מיוחדמינימום ₪180

שני כרכי 'המדריך למטייל בשומרון' בהנחה משמעותית מהמחיר הקטלוגי (248 ש"ח לשני כרכים). המחיר כולל בתוכו עלות משלוח בשווי של עוד 20 ש"ח!
 19 תומכים

שני כרכי המדריך + סט מפות תיירותמינימום ₪190

שני כרכי 'המדריך למטייל בשומרון' במחיר המיוחד ובנוסף סט מפות תיירות של אזורי הטיול: מפת תיירות שומרון ומפת תיירות חבל בנימין. המפות מפורטות, צבעוניות וגדולות וכוללות את כל הכבישים, יישובים, כפרים, ואתרי התיירות באזורי שומרון ובנימין.
 2 תומכים

שני כרכי המדריך + סט מפות תיירות ואופנייםמינימום ₪200

כל הנ"ל (כרכי המדריך במחיר המיוחד + מפות תיירות) ובנוסף מפת כיס מתקפלת ובה תיאור שבילי האופניים ומסלולי השטח בגוש שילה. מפה איכותית וייחודית.
 4 תומכים מתוך 100

החבילה האישית: ספרים, סט מפות והקדשה אישיתמינימום ₪248

זה בסך הכל המחיר הקטלוגי של שני כרכי המדריך ותקבלו – ספרים, סט מפות תיירות והקדשה אישית של כמה מילים, לכם או למי שתבחרו (ניתן לתת כמתנה לאדם יקר עם ההקדשה אישית).
 2 תומכים מתוך 100

חבילת הטיולים: ספרים, מפות, הקדשה ושלושה טיוליםמינימום ₪300

למה להסתפק רק בספרים? צאו לשטח בעקבות טיולי 'המדריך למטייל בשומרון'. במהלך חצי השנה הקרובה אנו מוציאים מספר טיולים ייחודיים בהדרכתנו. החבילה כוללת הצטרפות חינם לשלושה טיולים (שובר יישלח יחד עם שני כרכי המדריך, סט מפות והקדשה אישית).
 8 תומכים מתוך 70

תמיכה נדיבה ששכרה בצידהמינימום ₪3000

לבודדים שקודם כל רוצים פשוט לתמוך בפרויקט…. כמובן כולל סט ספרים, מפות והקדשה אישית מעומקא דליבא. בנוסף, השתתפות ללא תשלום בכל אחד מטיולי יום שישי שנוציא במהלך השנה הקרובה (מתקיימים בממוצע פעמיים בחודש). על הטיולים תישלח אליך הודעה אישית. אבל בתכלס, התמורה היא הידיעה שיש לך חלק משמעותי בהוצאה של הפרויקט החשוב הזה.
 0 תומכים מתוך 8

השאר תגובה

דילוג לתוכן