היפודרום קונסטנטינופול

שרידי היפודרום קונסטנטינופול הרומי-ביזנטי של קונסטנטינופול נמצאים בבכיכר סולטאן מחמט מידאני (Sultanahmet Meydani) בין מסגד סולטן אחמט ואיה סופיה. בשנת 324 הקיסר קונסטנטינוס שיפץ את ההיפודרום של ספטימיוס סוורוס משנת 203. הוא כמרכז הספורט (למירוצי מרכבות ומירוצי סוסים) והתרבות של קונסטנטינופול. אורכו היה 150 מטרים, רוחבו 130 מטרים, והכיל עד 100,000 צופים.

הצלבנים במסע הצלב הרביעי הרסו את ההיפודרום ומאז לא שוקם מעולם. בעת הכיבוש העות'מאנים בשנת 1453 ההיפודרום היה  חרב. בשטח ההיפודרום לא נערכה חפירה ארכאולוגית מסודרת.

מסביב להיפודרום (Sultanahmet Meydani) תוכלו להגיע בהליכה קצרצרה אל רוב האטרקציות של איסטנבול: מסגד סולטן אחמט, איה סופיה, טופקאפי, בזיליקה סיסטרן, מוזיאון האמנות הטורקית והאסלאמית, ומוזיאון מלאכת יד.

מרכז האטרקציות
מרכז האטרקציות

עמוד נחושתן

רגל ששרדה מהמזבח התלת רגלי של פלטאיה לזכר הניצחון היווני על הפרסים בקרב פלטאיה. גם זה נהרס במסע הצלב הרביעי.

עמוד נחושתן
עמוד נחושתן

אובליסק תאודוסיוס

הקיסר תאודוסיוס הראשון קנה בשנת 390 אובליסק ממצרים והציב אותו במרכז הזירה, על הגדר בין שני מסלולי המירוץ. המבנה העצום הזה הוא רק

אובליסק תאודוסיוס
אובליסק תאודוסיוס
היפודרום קונסטנטינופול
אובליסק תאודוסיוס

אובליסק של קונסטנטינוס

במאה ה-10 בנה הקיסר קונסטנטינוס השביעי אובליסק שני בקצה ההיפודרום.

היפודרום קונסטנטינופול
אובליסק קונסטנטינוס

The German Fountain – Alman Çeşmesi – Deutscher Brunnen

מזרקה מתומנת שנבנתה על ידי הקייזר הגרמני וילהלם השני בשנת 1898 נמצאת בפתח ההיפודרום.

Firuz Ağa Mosque

ישבתי עם ״גברת הושבילים״ בקומה שלישית של בית קפה Mado (חלבית) מול מסגד פירוז איה. במשך כמה שעות צפינו על התנועה בכביש וציירנו. האם תוכלו לנחש איזה איור שלי ואיזה של אשתי?

Firuz Ağa Mosque
Firuz Ağa Mosque

השאר תגובה

דילוג לתוכן