החצר התימנית

ביקור בחצר התימנית

החצר התימנית

בחצר התימנית שהקים שוהם שמחי בלבו של היישוב כוכב יעקב שבבנימין נמצא בית מלאכה לצורפות כמו גם מגוון רחב של פריטים אותנטיים ועתיקים שהובאו מתימן.

החצר מזמינה אליה מבקרים המבקשים להתרשם מהווי משפחתי תימני מקורי, להיחשף לפרטים מרתקים על הקהילה העתיקה ולהכיר את עברה ומנהגיה של אחת העדות המרתקות והמפוארות בישראל.

מבט קצרצר אל החצר התימנית משפחת שמחי בעבודת הצורפות: משפחת שמחי בבית המלאכה לצורפות תימנית של אבא שוהם בחצר ביתם בישוב כוכב יעקב שבמועצה אזורית מטה בנימין

במשך כחצי יובל מיייצר שמחי תכשיטים וכלי כסף בסגנון תימני.  במשך השנים לימד שוהם את ילדיו את מקצוע הצורפות ובזמנם הפנוי הם נוטלים חלק פעיל בסטודיו המשפחתי.

במקום גלריית תכשיטים וכלי כסף למכירה.

 

חגיגה קולינארית בנוסח התימני

מדי יום שישי מזמינה אתכם החצר התימנית שבכוכב יעקב לחגיגה קולינארית בנוסח התימני הידוע.

החצר התימנית מזמינה אליה תושבים המעוניינים לגוון את שולחן השבת שלהם בניחוחות אותנטיים לבוא, להתרשם ולרכוש ממיטב המטבח התימני, מיוצר בידי יוצאי ויוצאות העדה מתושבי הישוב והאזור.

לצד דברי המאפה המפורסמים, הסאלוף, הלחוח והקובנה תוכלו למצוא בשוק גם תבלינים ייחודיים, סוגי משקאות אותנטיים כמו הקפה לבן, הגישר וכמובן סחוג וחילבה.

ומי שלא ממהר לשוב לעבודות המטבח לקראת השבת המתקרבת מוזמן להתרווח בניחותא וליהנות מארוחות תימניות אסליות שבושלו בבישול איטי על פתיליות, לנשום אויר פסגות מרענן בצל גפן פורייה, כשברקע מקצבי השירים הישנים והאהובים לכבוד שבת.

את אורחי השוק ופינת האירוח מקבלים בני נוער המתפעלים את המקום ומגישים אירוח בסגנון של פעם, ומציעים ממגוון השוק במחירים עממיים.

השוק פתוח בימי שישי מהשעה שמונה בבוקר ועד שלוש אחר הצהריים.

נזכיר כי בחצר התימנית, פרי יוזמת משפחת שמחי מתושבי היישוב, ממוקמת גלריית אמנות ובית מלאכה ליצור תכשיטים בסגנון תימני. בית המלאכה נבנה בסגנון הייחודי של הבניה בתימן. לצד כל אלה ממתינה תצוגת פרטי מורשת ממסורת קהילת יהודי תימן העתיקה.

לא צריך לנדוד עד ראש העין ושכונת התקווה.

האותנטיות התימנית מחכה לכם כאן, בבנימין.

בואו לבקר! חוויה מובטחת…

שוהם שימחי 052-2209505

כוכב יעקב, מועצה איזורית מטה בנימין

השאר תגובה

דילוג לתוכן