החברה להגנת הטבע

חברה להגנת הטבע

החברה להגנת הטבע הינה הארגון הסביבתי הגדול והוותיק בישראל ואחד הוותיקים בעולם. החברה, היא עמותה ציבורית (עמותה רשומה) בלתי תלויה הפועלת שלא למטרת רווח.
החברה להגנת הטבע הוקמה בשנת 1953, על רקע המאבק נגד ייבוש אגם החולה. מאז ועד היום, מהווה שמירת הטבע, הסביבה והנוף הישראליים את עיקר פעילותנו. העובדים, אנשי החברה להגנת הטבע מקדישים את חייהם לשמירה על הסביבה והטבע הייחודי בו התברכנו. זוהי המשימה שלנו – להיות עם האצבע על הדופק בסוגיות הסביבה והטבע הבוערות בארצנו ולפעול למציאת פתרונות שייענו על צרכי האדם והטבע גם יחד.
עיקרי העשייה שלנו באים לידי ביטוי באמצעים השונים: חינוך, מאבקים ציבוריים לשמירה על שטחים פתוחים (למשל קמפיין פרחי הבר, הגנה על הים והחופים, שימור הכנרת, פרויקט העגורים בעמק החולה), פעילות בקרב מקבלי החלטות,חברות בוועדות תכנון, עידוד טיילות ותיירות פנים, סימון שבילים, פעילות עם הציבור בערים ובישובים, יצירת שיתופי פעולה בין ארגוני סביבה וארגונים מסחריים.
ולאורך הדרך, הקהל הרחב הוא השותף הטבעי שלנו: עשרות אלפי משפחות חברות בחברה להגנת הטבע, מאות אלפים משתתפים מדי שנה בפעילויות ובטיולים שלנו ואלפי ילדים ובני נוער פעילים במסגרות החינוכיות שלנו ובחוגי הטבע והסיירות.

אל רום החרמון – ללא תשלום!

בכל יום באוגוסט, הסיורים יצאו בשעות 11:00 ו- 13:00 מהרכבל העליון.

בית ספר שדה גולן וחרמונים של החברה להגנת הטבע ואתר החרמון, מזמינים אתכם להצטרף בכל יום במהלך אוגוסט  לסיורים של שעה וחצי במפלס העליון של החרמון ללא תשלום. נטייל בגבעות הקרב ונתצפת לכיוון סוריה, לבנון וישראל ניוודע למורשת הקרב המקומית, נתרשם מהגיאולוגיה, הזואולוגיה והפריחה הייחודית לחרמון. ( התשלום רק על העלייה לרכבל)

ראה את הפוסט שלי על פריחת הקיץ בחרמון.

לפרטים נוספים: בי"ס שדה גולן וחרמונים של החברה להגנת הטבע: 04-6965030/1 

 *****

 המוזיאון לטבע קורא לכם לעוף איתו!

במהלך חודש אוגוסט, מידי יום שלישי ושישי ב- 8:30 תתקיים במוזיאון לטבע של החברה להגנת הטבע (בית אוסישקין) בקיבוץ דן פעילות צפרות מיוחדת. הפעילות כוללת סיור צפרות מסביב למוזיאון ולאחר מכן ביקור במוזיאון. משך הפעילות כ- שעתיים.

מבוגר – 20 ₪, ילד – 15 ₪.

לפרטים והרשמה: 04-6914704

 *****

סוף השבוע הקרוב

לילה של טיבוע חופמאים

חופמי אלכסנדרי צילום יואב פרלמן   החברה להגנת הטבע

22.8.13, חמישי, טיול צפרות לכל המשפחה

לפני שחוזרים לשגרה השוחקת, ניקח לנו עוד רגע של שלווה ושקט. בשעות הערב הקרירות נצא לטיול חוויתי ומסעיר בבריכות מעגן מיכאל ונעקוב מקרוב אחר החופמאים. נתנסה בטיבוע הציפורים ונלמד עליהם מבכירי המדריכים. לפרטים: החברה להגנת הטבע 03-6388688, www.teva.org.il

חופמי גדות צילום יואב פרלמן 1   החברה להגנת הטבע

***** 

הסתיו מתעורר בספר המדבר

23.8.13, שישי, טיול צפרות לכל המשפחה

טיול קסום לאזור ספר המדבר, כפר אדומים והסביבה. נצטרף לצפר מומחה, לבוקר בעקבות נודדי סתיו ובעלי חיים נוספים בנוף הפראי שבין ירושלים לים המלח. נכיר את המינים המעניינים של ספר המדבר, סלעיות, חנקנים ואולי את כוס החרבות הביישן. ימים אילו הם ימי השיא של חסידות נודדות ונפקח עין לשמיים לחפש אחר להקות הענק החולפות ממעל. בהדרכת עמיר בלבן – מנהל התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע.

לפרטים: החברה להגנת הטבע 03-6388688, www.teva.org.il

*****

סוף השבוע הבא

ציפורים, מטוסים ומה שביניהם – אל שיא נדידת העופות הדואים בעמקי הצפון

30.8.13, שישי, טיול צפרות לכל המשפחה

נדידת הסתיו של העופות הדואים היא תופעה מרתקת ומרשימה, אך את השמיים חולקים גם מטוסים וכלי טיס נוספים. בטיול מיוחד זה, נצפה בנודדי סתיו בכמויות מרשימות, אלו ימי השיא של החסידות הלבנות ואיות הצרעים ובכל יום חולפות להקות ענק מעל עמקי צפון. בכל סתיו מתקיים סקר נדידה גדול, בשיתוף עם חיל האוויר, לשמירה על המרחב האווירי, ציפורים וכלי טיס. בסיור נפגוש במומחים מהתחום, נלמד על הסכנות ועל ההישגים ונשמע מקרוב על האיזון העדין שבשמי ישראל.

לפרטים: החברה להגנת הטבע 03-6388688, www.teva.org.il

 

השאר תגובה

דילוג לתוכן