האפליקציה העתיקה בעולם

Scan_Pic0549

סקירה כללית של ירושלים מאת iTravelJerusaem

http://www.itraveljerusalem.com

האפליקציה העתיקה בעולם – אין דומה לחשיבותה העצומה של ירושלים, המייחסים לה כל כך הרבה אנשים ברחבי העולם. היותה ערך נשגב עבור שלוש הדתות המונותיאיסטיות – היהדות, הנצרות והאסלאם, הופך אותה
לעיר שאינה ניתנת להשוואה לכל עיר אחרת בעולם.
רק ירושלים יכולה למשוך אליה, כמו מגנט ממש, מבקרים רבים כל כך, המגיעים להרגיש את הרוחניות שבה ולחוש את ההיסטוריה העשירה והבלתי נדלית. לא פלא שמיליון בני אדם עולים אליה לרגל מדי שנה ומסיירים בה – איש איש וסיבותיו. לא תמיד ניתן להסביר את הקסם שלה, או את האווירה. ואם להיות מעשיים, אז יש טונות של דברים לעשות בה, והנה כמה מנקודות השיא שלה.

העיר העתיקה

מורכבות, עומק, היסטוריה. העיר העתיקה של ירושלים, צעירה בת 3,000 שנה באופן משוער, היא ירושלים המקורית שנבנתה על ידי היזם דוד המלך בע”מ. בתחומה התאכלסו שני בתי המקדש של העם היהודי, ולהבדיל ישו ומקום ישיבת תלמידיו, וכן עלייתו של מוחמד לשמיים.
ארבעת רבעיה של העיר (יהודי, נוצרי, מוסלמי וארמני) הם אבני יסוד של כל סיור בה. סיבוב בסמטאותיה הצרות והופ – אתם דורכים ונוגעים ברחובות בני מאות שנים. כך גם באשר לבתי הכנסת, הכנסיות, המסגדים והמוזיאונים המשובצים בכל ארבעת כיווניה.
התחנות העיקריות בעיר העתיקה הן הכותל המערבי, כנסיית הקבר הקדוש והר הבית וכיפת הסלע שלראשו. במקביל, לאורכם של הסיורים תיתקלו במגוון מסעדות וברים מסבירי פנים, ולעתים (בעיקר בקיץ) אף פסטיבלי חוצות שמארגנת העירייה ומיועדים לכל המשפחה.

אטרקציות מרכזיות

ירושלים מתגאה ביותר מ-200 אטרקציות תרבותיות והיסטוריות, לרבות יותר מ-60 מוזיאונים. תייר ממוצע מדלג בקלות בין תערוכות בינלאומיות או תערוכת יודאיקה במוזיאון ישראל, עובר במוזיאון ארצות המקרא, פוער עיניים נוכח בעלי החיים התנ”כיים בגן החיות התנ”כי, מסתנוור מהשפע העצום בשוק מחנה יהודה ולומד על לבה הפועם של המדינה במוסדות הממשלתיים, דוגמת הכנסת ובית המשפט העליון. וזה רק קצה הקרחון.
למעדיפים אתרים קדושים יותר – להוציא את אלו שציינו לעיל בעיר העתיקה, כדאי לפקוד מרכזי חפירות ארכיאולוגיות בירושלים וסביבתה, דוגמת עיר דוד.
מעדיפים טבע? ירושלים התברכה בהרבה יותר מסתם ריאות ירוקות, לא מעט בזכות ההרים הגבוהים המקיפים אותה. פארקים, גני שעשועים, הגן הבוטני, גן הפעמון וגן העצמאות הם רק דוגמאות ספורות. אל תשכחו להוציא את האף אל המעיינות הנסתרים בשיפולי ובמעבה ההרים (כל ירושלמי מצוי ישמח לעזור לכם בניווט, בנוסף למוקד המידע של העירייה). כדאי גם להתארגן ולהרחיק ליום אחד לכיוון השומרון, ים המלח, מצדה ועין גדי.

מסעדות ותרבות

בירושלים ניכרות השפעות תרבותיות מקומיות ובינלאומיות, דבר שמשליך ישירות על הציע המסעדות ואפשרויות הבידור שבה. קונצרטים לאניני הטעם שבכם, תיאטראות מסחריים ופרינג’, סרטים בכל הז’אנרים שתוכלו להעלות על הדעת (בכל זאת, הסינמטק ולב סמדר חיים בידידות עם רב חן וגלובוס מקס), פאבים ומסעדות מכל הסוגים (מפלאפל בכלום כסף ועד סושי וגורמה לבעלי כיסים עמוקים). בקיץ בעיקר, ירושלים מתעוררת לעשרות פסטיבלים שנתיים – פסטיבל ישראל הענק ופסטיבל הקולנוע הם אולי הדוגמאות הכי מוכרות, הכי מדוברות והכי פופולאריות. ועוד לא אמרנו מילה על מאות הופעות האמנים והמסיבות שנערכות בעיר, בין אם ביוזמה מקומית של צעירים ועמותות ובין אם דרך העירייה.
את תכנון הטיול והחופשה שלכם בירושלים תוכלו לבצע דרך האתר שלנו. אנו תקווה שתיהנו מהחופשה שלכם כאן.

השאר תגובה

דילוג לתוכן