גני הסיפור של חולון

38 גנים ציבוריים  ובהם פסלי חוצות של אמנים ידועים בהשראת שירים וסיפורי ילדים

ganSipur-itamarKirot ganSipur-OzarShelChamblo_s ganSipur-simcha איה פלוטו מוקטן

למפת גני סיפור – לחצו כאן

עיריית חולון יזמה והקימה פרוייקט פיסול סביבתי יחיד מסוגו בישראל-"גן סיפור". במסגרת הפרוייקט פיסלו מיטב האמנים הישראלים פסלי סביבה בהשראת סיפורי ילדים אהובים ומוכרים.
בכך מצטרפת העיר חולון לשורה ארוכה של ערים ידועות ברחבי העולם, שיזמו פרוייקטים של אמנות סביבתית ברמה מוזיאלית. פרוייקטים דומים קיימים ב"הפטלין" בהולנד, בפרוייקט של האמנית הדגולה ניקי סאו פאאל באיטליה, פינות הסיפור ב"טיבולי" בדנמרק וגני הפיסול של פרוייקט ה"יורודיסני" בצרפת.
עיריית חולון, הביאה בפרוייקט זה את מהלך הפיכתה של העיר למרכז תרבות ארצי לילדים ולמשפחה – לשיא נוסף. העיר שהקימה בתחומה מוסדות יחודיים לילדים כמו מוזיאון הילדים , מרכז בגובה העיניים, מתחם המדיטק, ומרכז תיאטרון בובות – החליטה למזג את נושאי השירה והספרות עם האמנות הפלסטית. המטרה היא להגביר את המודעות והאהבה לספרות הילדים ולספר לדור הצעיר ולציבור העולים החדשים, שעלה לישראל בשנים האחרונות, מי הם גיבורי ספרות הילדים בארץ.
פרוייקט "גן סיפור" הוא חלק מטיפוחן של ה"ריאות הירוקות" בחולון, שהינה אחת הערים הירוקות ביותר בישראל.
כיום מתפרשים השטחים הירוקים בחולון על פני 1200 דונם (שטח שיכפיל עצמו בשנים הקרובות), כ-6500 עצים מייפים את העיר ושדרותיה ו-150 אלף פרחים נשתלים ברחבי העיר מדי שנה.

38 גני סיפור פרושים על פני שכונותיה ואזוריה השונים של העיר. עיריית חולון השקיעה רבות בפיתוח כל אתרי הפיסול, הקיפה אותם בגינון ירוק וקבעה במקום ספסלי ישיבה ומתקני משחקים לילדים. מבקרים רבים מחולון ומחוצה לה מגיעים ל'עיר הילדים', וזוכים ללמוד פרק בתולדות האמנות והתרבות ולהתוודע מחדש אל כמה מהבולטות ביצירות הספרות הקלסיות לילדים וספרות הילדים של היום.

"מסע בין סיפורים" –  חוברת להדפסה ובה מגוון פעילויות מעשירות לילדים ולהורים.

חוברת גני סיפור כריכה

בחוברת "מסע בין סיפורים" תמצאו משימות, פעילויות ושעשועים המתאימים לביצוע כבר בבית וגם במהלך הביקור בגני הסיפור אשר במתחם מוטה גור. תוכלו להעצים ולהעשיר את חווית הביקור בגן, והכל בצורה ידידותית, אסתטית ומרתקת.
לנוחותכם מצורפת החוברת במתכונת נוחה להדפסה. ניתן להדפיס את כולה או רק דפים מסוימים המתייחסים אל הגן בו הנכם מעוניינים לבקר.
כדאי להביא עמכם לביקור בגן הסיפור גם כלי כתיבה, עפרונות צבעוניים, טושים וכו'.

מאחלים לכם עניין והנאה.

הספר "גני סיפור בחולון"

seferGaneiSipur

הספר "גני הסיפור בחולון" צבעוני ועשיר בתמונות ובאיורים, יכול לשמש כמדריך למטייל בין גני הסיפור של חולון, כמו גם כספר עזר לגננות ולמורים ולכל אדם המבקש להרחיב את ידיעותיו אודות גני הסיפור בעיר.
בספר מידע רב אודות כל גני הסיפור ובכלל זה פרטים אודות מיקום הגנים, היצירות הספרותיות שהיו מקור השראה, הסופרים, האמנים ותהליכי העבודה וההקמה של כל גן וגן.

לרכישה במחיר מוזל של 65 ₪ בלבד כולל משלוח פנו לרמי אהרוני, מחבר הספר: 03-5027245, ramia@holon.muni.il

דף לדוגמא מהספר "גני סיפור"

Scan_Pic0598

השאר תגובה

דילוג לתוכן