גנים ציבוריים בהושעיה

גנים ציבוריים בהושעיה

פארק הושעיה

ישיבה:+

מתקנים:+

מי שתיה:+

פארק הושעיה
פארק הושעיה

ממוקם בין שלב א' (רח' בדולח) ושלב ב' (רח' גני טל) נמצא פארק הושעיה במעוצב להפליא. הפארק כולל מיני-אמפיתיאטרון, פינת משחקים המתאימה לעגלות ילדים וספסלים להורים, מדרכות טיול, פסלים סביבתיים ומשחקי טיפוס יחידאיים המעוצבים מסלעים טבעיים. הפארק נתרם על ידי קהילות יהודי בריטניה לכבוד רבה הראשי של יהודי בריטניה הרב סיר .

 

פארק הושעיה
פארק הושעיה

גן סבא

ישיבה:+

מתקנים:+

מי שתיה:+

גן סבא
גן סבא

גן סבא זוכה לפופולאריות עצומה עקב קירבתו לבית הכנסת המרכזי של הושעיה ולבית ספר נתיב. בגן כולל גם פינות ישיבה בין עצי חורש טבעי המקוריים, שנשמרו בעת בניית הגן, וגם פינות המשחקים מתוחכמות ומושקעות המאפשרות שלל פעילויות לילדים עם נוחות למלווים. ברקע נשמע ציפצוף התוכים (תרומת א. ריין) בתוכיה (תרומת מש' גרינבאום). ציוד הגן נתרם על ידי הסבא של משפחת ספינר- מכאן שם הגן. לא רחוק מהגן הכניסה לשביל רותי. הגן נבנהבשנת 2000 .

התוכיה בגן סבא
התוכיה בגן סבא

גן אנטוני

ישיבה:+

מתקנים:+

מי שתיה:

חבריו לישוב של אנטוני וידר ז"ל הקימו לזכרו גן משחקים מפואר. לגן אנטוני שלוש כניסות מהשכונות הסמוכות שלב ג' (רח' מורג) ושלב ד'( רח') ומשביל רותי.

ההנצחה בגן אנטוני
ההנצחה בגן אנטוני

שביל רותי

ישיבה:+

מתקנים:-

מי שתיה:-

מיוחד: דפי עזר ונקודות האכלה

שביל רותי
שביל רותי

שביל רותי הוא מסלול הליכה המתאים לעגלות בתוך חורש טבעי סבוך. מדהים שלאורך השביל אין מרגישים בקירבה לשלב ג' (רח' מורג) ולשלב ד' (רח' שירת הים ). השביל הוקם לזכר רותי צרפתי ז"ל על ידי חבריה בישוב.

שביל הזעתר

ישיבה:-

מתקנים:-

מי שתיה:-

שביל הזעתר
שביל הזעתר

שביל הזעתר נסללו כפעילות של בית ספר נתיב בשיתוף עם הקק"ל כדי לשמור על החורש המהודר הסובב את הושעיה. השביל סומן ונסלל על ידי ילדי היישוב. ההליכה בשביל מאד נוחה והנוף מהמם ומתאימה מאד לטיול של שבת (הוא בתוך העירוב). שביל הזעתר מתחיל ומסתיים בשלב ג' (רח' מורג) במסלול כמעט מעגלי – אך איני מתאים לעגלות. יש מעבר לשביל הזעתר מטיילת נוף הושעיה בכניסה ליישוב.

טיילת נוף הושעיה

ישיבה:+

מתקנים:-

מי שתיה:-

בכניסה ליישוב קיימת טיילת נוף סלולה ,מטופחת ומוארת בלילה – באורך קילומטר אחד בדיוק. אבני מיל מסמנים את מרחק ההליכה עבור הצועדים הרבים ביום ובלילה. חובה לכל מבקר בהושעיה! הטיילת נמצאת בתוך העירוב. סמוך לשער הושעיה הטיילת מתרחבת לרחבה מרוצפת אידיאלית לתצפית על הנוף. כאן במצפה ישי חומר כתוב ומנוילן אודות שפני הסלע הרבים הנצפים בשטח וכן הקלטות הסבר על הנוף בעברית ובאנגלית. טיילת ישי היא יוזמת משפחת בן משה לזכרו של בנם ישי ז"ל.

בית ספר ממ"ד נתיב

ישיבה:

מתקנים:

מי שתיה:

אחד מנקודות החמדה בבית הספר נתיב הינה פינת ליטוף, פתוחה – גם בשבת.

 

גן הדר

ישיבה:+

מתקנים:+

מי שתיה:

גן הדר
גן הדר

כמו בכל שלב בהושעיה, גם בשלב ה' (רח') גן משחקים נוח לילדי השכונה.

 

גן אלי

ישיבה:+

מתקנים:-

מי שתיה:-

גן אלי הוא לא גן שעשועים אלא גן ישיבה ברחוב בדולח – מוצל על יד עצים בוגרים ומרצף באבנים גדולות. הגן נקרא על שם אלי גור אריה מוותיקי הישוב אלי שנהרג בתאונת עבודה.

גן אלי
גן אלי

גן שבעת המינים (שם שגוי – במקור היה גן ארבעת המינים)

ישיבה:+

מתקנים:-

מי שתיה:-

כל ילד או זוגות או שלישיות יוצאים לגן ומחפשים את שבעת המינים:"כִּי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, מְבִיאֲךָ אֶל-אֶרֶץ טוֹבָה: אֶרֶץ, נַחֲלֵי מָיִם–עֲיָנֹת וּתְהֹמֹת, יֹצְאִים בַּבִּקְעָה וּבָהָר. אֶרֶץ חִטָּה וּשְׂעֹרָה, וְגֶפֶן וּתְאֵנָה וְרִמּוֹן; אֶרֶץ-זֵית שֶׁמֶן, וּדְבָשׁ." (דברים, ח', ז'-ח')

הקבוצה שחוזרת עם הכי הרבה עלים של צמחי שבעת המינים ראשונה מנצחת! למרות השם המבטיח לא תמצאו את כל שבעת המינים בהם ארץ ישראל מבורכת, אך גן יפהפה מצפה לכם בין רח' בדולח ורח' גן אור. בגן שבילים החוצים את שלב א' ממזרח למערב ומצפון לדרום.

One comment

  1. מרים חדד

    שמי מרים חדד ואנחנו גרים במושב זמרת שבעוטף עזה,רציתי בבקשה לשאול אם למישהו יש אפשרות לתרום פינה לעילוי נשמת בננו פרי אורי חדד שנהרג בתאונת דרכים לפני שנה.
    (גן שעשועים במקום שהוא היה עם כל החברים..או פינה צנועה קטנה שאהיה שם כל רגע אפשרי לטפח ולהחיות בשבילו)

    מיום שנהרג חשבתי על משהו לזיכרו ואני מרגישה שהמקום בו הוא היה נפגש עם כל החברים זה הכי מתאים מה עוד שזה מול הבית וזה נותן לי לחיות למענו.

    אשמח מאד אם בקשתי תיענה בחיוב.

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: