ביקור אצל המיעוט האתני – בני שבט מיאו (Miao)

מגווילין (Guilin ) ניתן לנסוע לביקור אצל המיעוט האתני בני שבט המיאו Miao באזור העיר לונגשנג (Longsheng)
בני המיאו הם דומים לעוד מיעוטים אתניים כגון: ז'ואנג (Zhuang ) ו-דונג   Dong  . המיאו הם מיעוט אתני ולשוני בסין. אוכלוסית המיעוט הזה מונה מעל תשעה מיליון נפש.  השם הוא סיני במקורו. בני השבט מכנים את עצמם Hmong .  בני השבט נוהגים חיים מטריארכלים.

לונגשנג היא מוזיאון חי של שפה, ריקוד, שירה, מלאכת יד וארכיטקטורה . מבין בתי העץ המיוחדים עם היבולים המתיבשים בשמש מוזמן התייר להופעת פוקלור מקומי של נשים, הכוללת תצוגת שער באורך שני מטרים יותר.  צורת חבישת הכובע או אי חבישת הכובע מסמלת אם מדובר ברווקה, נשואה בלי ילדים או נשואה עם ילדים. בסיום השחקנים המקומיים  מציגים "חתונה" מקומית בהשתתפות האורחים . מזל שלא התנדבתי. לפי מנהגי חתונה במקום על כל הזקנות לצבוט את הגברים  בישבן.  בקושי מצאתי שער יציאה שבו לא  עמדה זקנה בהיכון.

אנו היינו מאד חצופים. לא היינו קשורים לקבוצה ויכולנו לפנות לאן שרצינו. בקשנו לבקר בבית של משפחה מקומית לראות איך הם חיים.  תוכלו לראות בתמונות את "המטבח", קישוטי ראש השנה הסיני, תעודות ציונים של ילדי בית הספר, וכן בתמונה האחרונה – לא תאמינו – ארון מתים שהכינו לסבא. זה נחשב אצלם כבוד להכין ארון מתים לזקנים ולשמור אותו בבית.

השאר תגובה

דילוג לתוכן