א-ב-גע-דע

בית התפוצות בקמפוס אוניברסיטת תל אביב עורכת מיצגים "חוויים, משחקים אינטראקטיביים, איורים משעשעים ומרחבי פעילות פיזית" : א-בא-גע-דע.

הגישה לאולם המיצגים אינו ידידותי ודורש עליה במדרגות. לצערי חלק של המוצגים לא פעלו והתחזוקה היתה ירודה מאד. משלוחי הדואר ב-"טילים" בווקום היו מושבתים. כ- 50% של צגי המחשב היו מושבתים ואף שבורים. המתכננים (לפי דברי ההסבר בחוברת) התכוונו לגילאי 4-12 אך לא לקחו בחשבון שבטווח הגילאים הזה יש לילדים שיודעים לקרוא וגם ילדים שאינם יודעים לקרוא.

בכל מקרה צוות המדריכים  שהובטח בחוברת לא היה קיים בשטח. היו חסרים מדריכים/מדריכות שיסבירו לילדים כיצד להפעיל את אלמנטים וגם לשמור על הסדר הכללי. בתיאוריה ההורים אמורים להמשיך להיות צמודים לילדיהם במשך כל הביקור אך המציאות היתה שהילדים שוחררו לבד. ילדים רבים פשוט רצו הלוך ושוב וקפצו כאילו הם בגן ציבורי והפסדו את כל האפקט של המיצגים.  מיצג אחד דרש לאסוף את האותיות שנפלו לרצפה ולא היתה הדרכה לאסוף אותן ושפוך אותם ל"מטחנת הבשר" בתחילת המיצג. בכל זאת ראיתי ילדה אחת שטרחה לאסוף את האותיות.

המלצת הושבילים: חבל על הזמן. לפחות הארוחה בארומה בבית התפוצות היתה טעימה –  אך הלחם נטול הגלוטן המובטח בתפריט לא היה בפועל. "Don' t believe everything you read"

דרך אגב, הילדים נהנו מאד!

השאר תגובה

דילוג לתוכן