ארמון טופקאפי

ארמון טופקאפי – Topkapı Palace

אתם מודאגים ממחירי הדיור בתל אביב? הסולטנים העות׳מאנים לא דאגו – כפי שאתם יכול לראות בארמון המלכותי המפואר טופקאפי.

ארמון טופקאפי (ארמון שער התותח – Topkapı Sarayi – طوپقاپو سرايى ), שתחילת בנייתו ב-1453 על 700,000 מ"ר, היה מבנה המגורים הרשמי של הסולטאנים והמרכז האדמיניסטרטיבי של האימפריה העות'מאניתבין השנים 1465 – 1856. ב-1853, כאשר הסולטן עבר לצד השני של העיר לארמון דולמה בחצ׳ה בו ניתן היה להתקין את החידושים של התקופה – חשמל, מים זורמים וטלפון. האתר של ארמון טופקאפי ננטש. אך כעבור 50 שנה עבר תהליך שימור והפך לאחד מהמוזיאונים החשובים של איסטנבול וציבור המבקרים זכו בפנינה תירותית ברמה בינלאומית. המקום כולל חצרות, שערים והרמון ששומר כמעט במלואו. כמובן רוב התיירים רוצים לראות את הפגיון של טופקאפי מן הסרט. כמובן ההרמון מושך ציבור מבקרים סקרנים.

חשוב להגיע מוקדם עם Museum Pass ביד כי התורים ארוכים ביותר. יש גם תור פנימי לאוצר (נשק ושריון, פרטי אמנות, תכשיטים, ופריטים אישיים של הסולטנים). פופולרי ביותר הוא פגיון טופקאפי Topkapı Dagger המפורסם מן הסרט טופקאפי.

אסור לצלם במוזיאון האוצר.

ארמון טופקאפי
ארמון טופקאפי – Gryffindor

ההרמון מגרה סקרנות ארוטית במבקרים רבים. ניתן לרכוש כרטיס לסיור מודרך בקומפלקס ה'הרמון׳, שבשיאו איכלס 600 נפש; פילגשים, נסיכים, נשים ומשפחת הסולטאן.

Topkapı Dagger replica at BKG Topkapı Palace stores
Topkapı Dagger replica at Topkapı Palace stores

במתחם הארמון מספר מוזיאונים שבינהם ניתן לראות את המוזיאון הארכיאולוגי המציג אוצרות עתיקים.

שעות פתיחה: בימי שני, בין 09:00 ל-17:00, ובימים רביעי עד ראשון, בין 09:00 ל-17:00. סגור ביום הראשון של חגים דתיים. בכניסה מקלים מפה לסיור עצמי. ניתן לשאול ציוד הדרכה מוקלטת לסיור עצמי.

Topkapi Official Trailer

 

השאר תגובה

דילוג לתוכן