אסטרי

Esterri d' Aneu

אסטרי, ספרד,  גובה 949 מ' מעל פני הים, על גדות נהר נוגוארה פלרסה Noguera Pallaresa. כמו מונטגארי, העיירה אסטרי היתה יעד לפליטים מצרפת (יהודים, טייסים בריטים, צרפתים חופשים ולימים גם נאצים שברחו מפני הכוחות האמריקאים). חלק מהקבוצה של מסע השורשים שלנו התפצלה והגיע ל-אלוס במקום מונטגארי Montgarri. משם הם גייסו ספרדים שיעלו חזרה להרים להציל את חבריהם לקבוצה. אלה שהגיעו למונטגארי ול-אלוס Alos יכלו לנוח מעט ולאכול משהו ולאחר מכן היו צריכים לצעוד עוד 20 ק"מ למשטרה ב-אסטרי  להירשם כמסתננים בלתי לגאלים, ומשם לבית הסוהר המצו'קמק ב-סורט Sort.  כיום אסטרי מהווה סיום המסע השנתי הרגלי מסן ג'ירון San Giron בצרפת דרך הפירנאים לזכר פליטי הפירנאים ודרך החירות Chemin de la Liberte – Cami de la Llibertat.

 

 

IMG_5998

IMG_5999

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אנו במסע השורשים הגענו לאסטרי בדיוק ביום שוק של חגיגות הקיץ של הכפר. תושבי הכפר צעדו בין הבתים העתיקים השחורים של הכפר, דוחני פירות ירקות ומאכלים. ניתן לחדש שם את המלאי וליהנות משתיה קרה.

IMG_6001IMG_6000

 

 

לרגל החגיגה קושטו הבתים בציורים בסגנון של ימי הביניים. כל כנסייה באזור הזה מתוארך לפחות 1000 שנים לפחות לפי היסודות. מגדל השעון של הכנסייה מזדקר מעל כל הבתים. הנופים סביב הכפר מדהימים. התפעלנו מאד משדות פרחי הבר היפים. פועלת במקום נקודת מידע לתיירים והם עזרו לנו בסבר פנים.

IMG_5997IMG_1097

השאר תגובה

דילוג לתוכן