איסטיקלל ג׳דסי – İstiklâl Caddesi, – Istiklal Street

במדרחוב שדרות איסטיקלל (לשעבר בהשפעת התרבות האירופאית Grande Rue de Péra) בלב רובע Beyoğlu המודרנית אנו נמצא בוטיקים, בתי קפה, קונסוליות, מסעדות, גלריות, עתיקות, בתי קולנוע, בנקים ודירות מגורים בקומות מעל. שדרות איסטיקלל מחבר בין כיכר טקסים וכיכר טונל Tünel.

תחבורה לאיסטקלל ג׳דסי – Tunel Metro Line

זה קו רכבת תחתית בת 140 שנה – הרכבת התחתית השניה בעולם (לאחר London Underground) והראשונה באירופה.  מן הצד הצפוני של גשר גלאטה (תחנת קרקוי Karakoy) תוכלו לנסוע מתחת לקרקע לתחנת טונל Tunel על שדרות איסטיקלאל ברכבת התחתית Tunel -קו הרכבת תחתית הקצר ביותר באיסטנבול ובטורקיה. קו זה הינו פוניקולר, בדומה לכרמלית שבחיפה. לקו הרכבת שתי תחנות בלבד – קרקוי Karakoy  ו- טקסים Taksim.אורכה של המסילה 573 מטרים. הפרש הגובה בין התחנות 61.55 מ׳.

 

תחבורה לאיסטקלל ג׳דסי – Nostalgic Tram

ה- Nostalgic tramway נוסע לאורך איסטיקלל מעל הקרקע. זהו photo op מצויין. לא כל כך מקפידים על הכרטיסים וטורקים לא מתביישים לעמוד על הפגוש.

Nostalgic Tram
Nostalgic Tram
Istiklal tramway
Istiklal tramway

By Foot on Independence Avenue from Taksim Square to Tünel

 

שדרות איסטיקלל (שדרות העצמאות) היא אחת מן השדרות המפורסמות ביותר באיסטנבול ואמור להיות מרכז קניות מודרני בסגנון מדרחוב. הליכה לאורך המדרחוב לא נותן טעם של ביקור בטורקיה. לטעמי איסטיקלאל היה די מאכזב. מבחר החנויות לא משהו. הבניינים הישנים אינם מתוחזקים והעתיקים אינם משומרים. אם אתה באמת רוצה לעשות shopping יש לפחות עשרה קניונים מודרנים באיסטנבול.

Istiklal-street-map
Istiklal-street-map
Istiklal_street
Istiklal_street

השאר תגובה

דילוג לתוכן