איך מגיעים להושעיה ברכב?

Twenty Years Oldידידי דייב שכטר, מ-פיקסקיל, ניו יורק התכונן היטב לטיסה שלו לארץ ולביקור אצלי בביתי בהושעיה. בין היתר הוא ניגש לחנות הספרים המפורסמת בארנס את נובלס במנהטן ורכש מפת דרכים של ישראל. המפה הודפסה בשנת 2010 .

מסלול הנסיעה שלו ברכב ההשכרה עבר בכביש החוף עד פרדיס, כביש 70 עד צומת התשבי, כביש 722 עד צומת השומרים, כביש 75 עד צומת ישי, וכביש 77 עד צומת המוביל.

מכאן המפות כיוונה אותו לכביש 79 עד צומת ציפורי, ומשם בכביש 7926 זהו הכביש הפנימי של ציפורי עד הושעיה!!!
הכביש הזה נסגר לפני למעלה מעשרים שנה כאשר סללו כניסה חדש למצפה הושעיה מכביש 77.

כמובן שהוא נתקע בשער האחורי של מושב ציפורי ומיד יצאתי לחלצו. כשנפגשנו אמרתי לו לשמור את המפה כמוצג של אספנים. אולי וותיקי שלב א' של הושעיה זוכרים מפות כאלה יחד עם הבוץ והטלפון היחיד, אבל בשבילי זאת היתה הפתעה גמורה וחידוש משעשע.

אני ממליץ לבארנס את נובלס ומו"ל המפה http://www.itmb.ca להיזהר בעתיד ולפחות להדפיס תאריך "פג תוקף" על המפות. דרך אגב מצאתי האתר של המו"ל שהם מוכרים גם מפה תחת הכותר: Israel/Palestine Travel Reference Map . מסקרן אותי אלו הפתעות מצפות לנו שם.

One comment

  1. לא רק ותיקי שלב א מכירים את המפה הזו. זו היתה הדרך להושעיה במשך 8 שנים עד שנסללה הדרך שמשמשת היום על אף הבטחות חוזרות ונשנות. אם תעיין עוד בתולדות הישוב אז תראה שהמחיר ששילמו הצעירים שעלו אז להושעיה היה הרבה יותר יקר מקצת בוץ אבל אסור לדבר על זה, מפני המלעיגים שהמציאו את הישוב מחדש.

השאר תגובה

דילוג לתוכן