אולמות האבירים והזמריה, עכו 2012


השנה חברו יחדיו אולמות האבירים  (Knights Halls) בעכו העתיקה והזמריה ליצור חוויה מוסיקאלית למשפחתית.

המתחם כולל "גן קסום" מוצל סמוך לשער הכניסה המרשים. משרדיו ואולמות ההרצאות של מרכז המבקרים של אולמות האבירים משופצים למילוי תפקידם המודרני ונאים מאד. לעומת זאת אולמות תיאטרון עכו, בהם נערכו חלק מהסדנאות, הים מרופטים ומוזנחים. במשך כל הביקור כל הזמן התרוצצו מתנדבי ההפקה לזרז, לתקן ולהודיע על שינויים. המארגנים אירגון המקהלות וארגון חבורות הזמר,  אפשרו לי להיכנס ולשמוע בשקט שתי סדנאות כיתת אמן של מנצחי מקהלות בינלאומיים ונהניתי מכל רגע. האמנים היו מופלאים והזמרים ששילמו להשתתף בסדנאות זכו בחוויה מוסיקאלית אמיתית.

סיימתי את הסיור תיאטרלי – מוסיקאלי באולמות האבירים.  הצד המוסיקאלי יוצג על ידי מקהלת הבנות "מיתר" מראש העין אשר הופיעו ושרו שירים בשפות שונות המייצגים את האוכלוסיות ההיסטוריות של עכו.  כל הכבוד להן. לעומת זאת, הצד התיאטרלי היה ארבע דמויות מחופשות מתולדות עכו (ריצ'רד לב ארי, אחמד אל ג'זר, הרמח"ל,  ונפוליאון). השחקנים דיקלמו טקסטים מבולבלים ולא רלוונטיים לאולמות האבירים ועוד בעברית קלוקלת.  דבר אחד למדתי מהם שמסגד הסמוך נקרא על שם אחמד אל  ג'זאר- כלומר "הקצב" על שם רשעותו ורצחניותו. איזו שם נורא למקום תפילה! אני מעדיף את שמו האחר: "ג'אמע אל-באשא" (מסגד הפאשה).

מילה טובה אני חייב להגיד ביחס לשומרים במתחם. ביציאתנו עם בקבוק מים ריק ביד, הם הציעו לנו למלא את הבקבוק במים קרים מקולר הנמצא בחצר.  כמו טוב לפגוש יהודים טובים!

השאר תגובה

דילוג לתוכן