רומניה

משפחת הושבילים טסה לסיור במדינת רומניה המקסימה. אנו מעדיפים נהיגה עצמית, הדרכה עצמית ומטעמי כשרות גם בישול עצמי. כמו כל הטיולים שלנו בחו"ל אנו סוחבים מזוודה מלאה טונה, מנה חמה ואבקת פירה. בכל ארץ ניתן למצוא ירקות ופירות וכמובן קוקה קולה – וגם ברומניה מצאנו כל מרכיבי התפריט הדרושים לנו.

הכננו את המסלול בעצמנו. פשוט גלשנו באתרי האינטרנט של סוכני נסיעות ישראלים, מורי דרך ישראלים ואתר נהדר של משרד התיירות הרומנית (באנגלית). לבסוף התיעצתי עם ידידה (מקורס מורי דרך בו אני לומד) שהיא מורת דרך ברומניה. אני מודה לה מאד עבור הטיפים שלה.

הקצבנו לעצמנו 10 ימי טיול ברוטו ומצאנו דיל נהדר בכסאות האחרונים של טיסה ישירה באל על שכידוע נמכרים בהנחה ניכרת. המזל שיחק לנו גם בענין הרכב ושוב קיבלנו שידרוג ללא תוספת תשלום.

אני מקפיד להזמין מלונות באמצעות booking.com. כבר שנים אני מגיש הערכןת וציון לכל מלון שהזמנתי דרכם ובתמורה זכיתי בתואר "Genius" המזכה אותי בהנחה של 20%.

למען האמת למדינה זו היתה סטיגמה שלילית בעיני. עכשיו לאחר שחרשתי יותר מ-1,200 ק"מ בכבישי רומניה למדתי להכיר אותה היטב ולאהוב אותה.

תעבירו עכבר על המפה לעיל ותוכלו לצפות בסרטי "פרומו" תיירותיים לערים מרכזיות של רומניה.

בסיור הזה לא צירפנו תיירות "דרקולה" והעיר בראן. זה לא הטעם שלנו. אולי פעם אחרת.

טיפ #1: בכל טיול לחו"ל למד כיצד אומרים "תודה". זה יוצר חיוך ופותח דלתות. ברומנטית אומרים Multumesc = מולצומסק.

 

מטבע
המטבע הרומני הוא לֵאוּ (לֵיי ברבים). ממצאים כספומטים ליד הבנקים בערים הגדולות. תמצאו סניפים של הבנקים המרכזיים גם בכפרים הגדולים.
הבנקים הם חלפני הכספים האמינים מאד. מה שאנו קוראים "change"  נקראים פה (casa de schimb/valutar). שער החליפין במלונות בדרך כלל אינו כדאי. אל תתעסקו עם החלפת כסף ברחוב. מדובר ברמאים שיתנו לכם כסף מזויף או ירמו אתכם בדרכים אחרות.

הפרש שעות
אין הפרשי שעות בין רומניה לישראל.

תקשורת

הקידומת הבינלאומית של רומניה היא 40. מומלץ לרכוש בסכום קטן SIM מקומי ישר בשדדה תעופה בבוקרשט. אנו רכשנו חבילת גלישה בארץ ששרת אותנו לצרכי ניווט וקשר דוא"ל עם הארץ. 

רכשנו חבילת גלישה בארץ ונסענו עם Waze ו- Google Maps בכיף ובבטחון.

אשרות ושגרירויות
ישראלים הנוסעים לרומניה אינם זקוקים לאשרת כניסה.

שגרירות רומניה בישראל
כתובת: רחוב אדם הכהן  24,  תל אביב
טלפון: 03-5229472

השגרירות הישראלית בבוקרשט
כתובת: Dimitrie Cantemir 1, Tronson 2+3, Bloc B2, Piata Unirii.
טלפון:  3189416/7-21- 40
פקס:  3189402-21-40
דואר אלקטרוני: INFO@BUCHAREST.MFA.GOV.IL 

עוד טיפ:   Romania Traveler's Guide App

השאר תגובה

דילוג לתוכן