הגן היפני בחפציבה – האתר נסגר

אתר הגן היפני בחפציבה נסגר

קיבלתי הודעה מקיבוץ חפציבה שהגן היפני לא יהיה פתוח לציבור ויהיה מעתה גן פרטי לחברי הקיבוץ בלבד. ציבור המטיילים מודה לנעמה עמית על השנים הרבות של עבודה הנאמנה והדרכתה בגן. מי יתן ונזכה לבקר בעוד אתרים נהדרים כמו הגן היפני בחפציבה.  הפוסט למטה יהיה היסטוריה. (06.09.2018) צבי/הושבילים

**************************************************************************************************************************************************************************************************************************

סיור מרתק בגן היפני הקטן והקסום בקיבוץ חפציבה בהדרכת נעמה עמית.  תנועת המקויה, אוהבי ישראל מיפן, הוקמה בשנת 1948 על ידי פרופסור אברהם טשימה. הגן הוקם לרגל חג היובל של  הקיבוץ ומטופח על ידי חברי תנועת המקויה היפנית וחברי הקיבוץ. אומרים שחברי התנועה מזדהים במידה רבה עם ערכי הקיבוץ ומחוברים מאוד לתנ"ך. הגן הוקם בהשראת הנביא ישעיהו ושיבת ציון. ישעיה מ"א 18-20. גן שינטו מסורתי, סוכת עץ, בריכת דגים קטנה, נחל, פסלי עגורים, פנסי אבן, גשר אבן, מקום תפילה המצוי בתוך מערה וגם שיחים גזומים בסגנון יפני מקסים.

 

הגן היפני בחפציבה
הגן היפני בחפציבה

 

"סוד הגן היפני", הדרכה על המקויה וחפצי-בה ועל תרבות יפן הנחשפת מתוך האלמנטים שבגן.

בפייסבוק: גן יפני חפצי-בה.

יש חנייה במקום.

 

מומלץ לבקר באזור: הגן הלאומי ובית כנסת העתיק בית אלפא (חפציבה). תמצא שם פסיפס מדהים מהמאה השישית שאסור להחמיץ.

 

גן הקקטוסים של בית אלפא

לאוהבי צמחים אגלה שקיים בבית אלפא גן קקטוסים מול בית הכנסת העתיק של בית אלפא בחפציבה. לאחר חילופי אוכלוסיה עם קיבוץ רמת יוחנן (המכונה "טרנספר") נישתל גן קקטוסים ייחודיים ע"י חיים פלדנר, מרמת-יוחנן, שתחביבו היה לפתח זני קקטוסים. משפחת פלדנר עברה לגור בבית חדש בקיבוץ וגם גן הקקטוסים עבר איתם, שם הוא קיים כיום. ליד ביתם הקודם הושאר למזכרת קקטוס אחד ואיתו עץ תמר רם צמרת.

3 comments

 1. ‫ענבל לוי‬‎

  , תיקןן…הכניסה לגן יפני היא בחינם לכל מי שמעוניין

  • תודה, ענבל. זה עדכון חשוב.

   • ‫ענבל לוי‬‎

    שלום, האם אפשר לתקן את הטקסט הרשום במודעה בענין הסיורים והכניסה בתשלום, רעיון התשלום היה נסיוני, כרגע קיבוץ חפציבה ותנועה המקויה לא מאשרים יותר לעשות הדרכות בתשלום והכניסה היא כמובן בחינם, גבייה של כסף נוגדת את הרעיון המקורי של הקמת הגן. ברצוננו להשאיר את *הגן כמקום קטן ואינטימי ולא שכל עם ישראל יגיע בהמוניו *אולם עדיין מי שמגיע יכול להנות מיופיו גם בלי אישור ובלי לשלם.

    בברכה
    ענבל לוי – מנהלת אולפן המקויה בחפציבה

    2015-11-28 19:59 GMT+02:00 Disqus :

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: